Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Polícia už vyšetruje Kozákov útok

Sportnet|Publikované 28. júl 2009 o 22:00

Obvodné oddelenie Policajného zboru SR Košice-sever už začalo na základe trestného oznámenia, ktoré podal tréner brankárov FC Nitra Igor Mesároš, s vyšetrovaním sobotňajšieho fyzického útoku trénera futbalistov MFK Košice Jána Kozáka na jeho osobu po I. p

NITRA/KOŠICE. olčase corgoňligového zápasu v Košiciach fyzicky napadol. "Začali sme s trestným stíhaním vo veci prečinu ublíženia na zdraví," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ SR v Košiciach Jana Demjanovičová: "Keďže vyšetrovanie je ešte len na začiatku, ďalšie informácie zatiaľ nebudeme poskytovať."

"Na základe lekárskej správy a indícií, ktoré k zraneniam Igora Mesároša viedli, začala polícia Košice-Sever konať vo veci napadnutia a ublíženia na zdraví. Vo veci si vyžiadala pomoc od Okresného oddelenia Policajného zboru SR v Nitre, preto bol Mesároš hneď po prepustení z nitrianskej nemocnice požiadaný o výpoveď na policajnej stanici. Tam v pondelok ozrejmil fakty, ktoré sa týkali celého incidentu," informoval generálny manažér FC Nitra Jozef Petráni.

Dvadsaťšesťročný Mesároš vypovedal na polícii v pondelok a podal aj trestné oznámenie, hneď ako ho prepustili z nitrianskej nemocnice. "Za napadnutie a ublíženie na zdraví," dodal. V prospech trénera brankárov by mal svedčiť nitriansky futbalista Igor Kotora, ktorý bol v súboji s Košicami náhradníkom. Podľa vyjadrenia Igora Mesároša ho Ján Kozák v útrobách košického štadióna začal škrtiť a búchal mu hlavu o stenu. Prvé ošetrenie dostal nitriansky kouč ešte v Košiciach, keďže cestou z východu Slovenska mu prišlo zle, na odporučenie lekára FC Nitra Alexandra Popraca si ho nechali na pozorovaní na oddelení traumatológie v nitrianskej nemocnici.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.