Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Polícia ukončila vyšetrovanie nehody Kenterisa a Thanouovej

TASR|19. aug 2004 o 18:10

Atény 19. augusta (TASR) - Aténska polícia ukončila vyšetrovanie záhadnej nehody na motorke gréckych športovcov Kostasa Kenterisa a Ekaterini Thanouovej.

Správu odovzdá vrchnému prokurátorovi Dimitrisovi Papagelopoulosovi, ktorý rozhodne, či vypočuje aj ďalších svedkov a bude pokračovať vo vyšetrovaní. Kenteris a Thanouová sa vzdali účasti na olympiáde v stredu 18. augusta pre podozrenia z dopingu.

"Vláda je rozhodnutá, podniknúť všetky nevyhnutné kroky, aby očistila šport a aby predišla všetkým podozreniam. Zostali nám nezodpovedané otázky. Vo vyšetrovaní sa bude pokračovať v rámci zákonov, aby sme našli odpovede," povedal hovorca vlády Theodoros Roussopoulos.

Nehoda gréckych šprintérov sa údajne udiala minulý týždeň v piatok 13. augusta len niekoľko hodín po zmeškaní dopingovej skúšky v olympijskej dedine. Nehoda dala podnet k špekuláciám, či sa týmto spôsobom nechceli vyhnúť zásahu zo strany Medzinárodného olympijského výboru (MOV) a utajiť prípadné porušenie dopingových pravidiel.

Prípadu "Kenteris a Thanouová" venujú veľkú pozornosť rôzne médiá.

Španielsky denník El Pais: "Po nekonečnej komédii najznámejší športovci posledných dní hodili uterák a predišli tak vyhodeniu zo strany MOV."

Ďalší španielsky denník As kritizuje aj MOV: "S odstúpením Kenterisa a Thanouovej došlo k tomu, čo sme vedeli už týždeň - MOV sa tvári, ako keby s touto záležitosťou nemal nič spoločné."

V podobnom duchu sa vyjadrili grécke noviny Ta Nea: "Riešenie sa dohodlo za kulisami. Kenteris a Thanouová sa vzdali účasti a MOV ich za to nepotrestal.

Francúzsky denník Le Parisien: "Kenteris a Thanouová sa vylúčili sami. Bol to odchod, ktorý vyzeral ako priznanie. Dali prednosť odstúpeniu, aby sa vyhli vylúčeniu."

Libération k prípadu dodáva: "Autorita MOV je po dopingovej epizóde narušená."

Anglický The Independent: "Po tejto afére sa nikto neukazuje v dobrom svetle."

Súvisiace články