Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Polícia obhajuje "sprejový" útok na rozvášnených divákov

SITA|Publikované 16. jan 2008 o 08:23

MELBOURNE 16. januára (SITA, AFP) - Melbournská polícia sa v stredu vyjadrila k zásahu proti nedisciplinovaným tenisovým fanúšikom, pri ktorom bol v Aréne Margaret Courtovej počas utorkového čilsko-gréckeho ...

MELBOURNE 16. januára (SITA, AFP) - Melbournská polícia sa v stredu vyjadrila k zásahu proti nedisciplinovaným tenisovým fanúšikom, pri ktorom bol v Aréne Margaret Courtovej počas utorkového čilsko-gréckeho zápasu 1. kola dvojhry na Australian Open Fernando González - Konstantinos Economidis (6:4, 7:6 /2/, 6:1) v akcii aj sprej so slzným plynom. Ten síce čiastočne zasiahol aj nevinných divákov sediacich neďaleko incidentu medzi políciou a asi 20-člennou skupinou priaznivcov z Grécka, Cypru a Srbska, ale polícia svoj postup obhajuje tvrdením, že konala adekvátne k vážnosti situácie. "Naša reakcia rozhodne nebola prehnaná," tlmočil názor polície štátu Victoria inšpektor John Cooke. Podľa policajnej verzie dvaja príslušníci varovali fanúšikov gréckeho hráča pred obscénnymi prejavmi správania a pokúšali sa ich upokojiť slovami v gréčtine aj angličtine, ale odpoveďou bol iba útok na jedného z nich. Privolané posily použili na spacifikovanie skupiny sprej s plynom OC, ktorý zasiahol aj približne desiatku divákov nepatriacich medzi výtržníkov. Cooke uviedol, že takéto vedľajšie ohrozenie bolo síce nešťastné, ale v prípade otáľania by mohla mať udalosť ešte horšie následky. "Keby sme nepoužili OC sprej a nechali by sme to na fyzickú konfrontáciu muža proti mužovi, garantujem vám, že by sa to skončilo zraneniami a sťažností by bolo viac ako teraz od obetí útoku plynom," poznamenal Cooke.

Podľa očitých svedkov bol počet plynom zasiahnutých ľudí vyšší, ako tvrdí polícia, väčšina z nich si vymyla dráždivú zmes z očí vodou a nevyhľadala lekársku pomoc. Tri osoby z rozvášneného fanúšikovského tábora, ktorý sa postaral o niekoľkominútové prerušenie duelu, boli vykázané z Melbourne Parku a do konca podujatia majú zakázaný vstup do areálu.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.