Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Policajti znovu dýchali Bratislavčanom na krk

Sportnet|Publikované 9. dec 2003 o 23:00

Košice - Vodnopólová liga mužov začala počas víkendu svoju ďalšiu kapitolu opäť za účasti dvoch košickým mužstiev. Kým ATU Košice prehralo so Sláviou

UK Bratislava 3:13 a s Komárnom 5:16, ŠKP s Komárnom triumfovali 9:6 a Slávii UK podľahli 4:5.

"S Komárnom sme odohrali veľmi svižný zápas. Po celý čas sme viedli, súper iba doťahoval. Vynechali sme dosť veľa šancí, ale s herným prejavom som bol spokojný. Neustále sme hrali útočné vodné pólo a veľmi dobre zachytal brankár Martin Sakáč. Keby sme využili viaceré príležitosti, mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom. Odzkradľuje sa však, že mesiac nemáme krytú plaváreň," vyjadril sa na margo trojgólového víťazstva nad Komárnom tréner ŠKP Szabolcs Eschwig-Hajts a dodal: "Komárno ukázalo, že má solídne mužstvo so skúsenými hráčmi. Tipujem, že by mohli postúpiť do prvej štvorky." Spomínané stretnutie slovenskej ligy sa odohralo netradične v maďarskom Komárome. Tam totiž budú v tejto sezóne Komárňanci hrávať svoje domáce stretnutia, keďže nemajú vyhovujúci krytý bazén. Ako prví si oskúšali nové prostredie za hranicami krajiny v sobotu policajti. "V Komárne nás čakal autobus, ktorý nás preniesol cez hranice. Za päť minút sme boli pri bazéne, neboli žiadne problémy. V Komárome je pekná plaváreň, zišlo sa dosť divákov, ktorí Komárnu vytvorili dobrú atmosféru. Myslím si, že to prispelo k športovej úrovni," pozerá sa na túto novinku pozitívne košický tréner.

V nedeľu nastúpilo ŠKP na ťažší zápas na bratislavských Pasienkoch proti domácej Slávii UK. Východniari síce vzdorovali, ale napokon ťahali za kratší koniec a prehrali tesne 4:5. "Som rád, že aj za momentálnych podmienok so Sláviou UK držíme krok, ale bola možnosť na remízu. Nerozhodný výsledok by ma potešil, mužstvo na to malo. Chlapci ma príjemne prekvapili, vyhrávali sme 2:1, no súper otočil na 2:4. Za stavu 5:4 sme mali ešte dve minúty pred koncom šancu v presilovke, keby sme ju premenili, mohli sme remizovať. Nestalo sa, Bratislava vyhrala zaslúžene, ale myslím si, že jej dýchame na krk." Akoby policajtom bolo v teejto sezóne súdené prehrávať s Bratislavčanmi o jediný gól. Rovnako totiž pochodili aj v nedávnych dvoch stretnutiach so Sláviou UK v Slovenskom pohári. "Na jednej strane to je pekné, že s mladým mužstvom dokážeme hrať takú patriu, ale remízu sme mohli dotiahnuť. Verím, že v priebehu roka ešte budú aj lepšie výsledky."

Víkendové súboje pre ŠKP teda dopadli podľa očakávania, v Komárne potvrdili úlohu favorita, v Bratislave protivníka potrápili, ale neuchmatli mu ani bod. "Vyzdvihnúť môžem brankára Martina Sakáča a v poli patrili k najlepším Tomáš Bačo a Kusko," vymenoval opory tréner Eschwig.

Košická plaváreň je stále zatvorená, takže východniari m usia v tréningoch aj po začiatku ligovej súťaže improvizovať. "Nemáme už financie na to, aby sme chodili na prípravu do Prešova alebo Miškolca, takže tento týždeň už budeme trénovať len v Šaci. Tréningové možnosti teda budú ešte slabšie, ale verím, že chlapci v ďalšom kole vo Vrútkach a Novákoch zabojujú a odohrajú dobré zápasy," verí kormidelník ŠKP.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.