Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Policajti zatkli 32 Britov, nepokoje boli aj v Nemecku

Sportnet|17. jún 2004 o 00:00

ALGARVE, HAGEN, BOCHUM - Portugalská polícia oznámila, že výtržnosti anglických futbalových chuligánov v okolí Algarve pokračovali aj v utorok v noci. V mestečku Albufeira, známom turistickom letovisku, sa do potýčok s mužmi zákona rovnako ako v pondelok


Anglický útočník Michael Owen počas prípravy na lisabonskom štadióne Da Luz pred dnešným zápasom so Švajčiarskom. FOTO - REUTERSzapojilo približne 200 podnapitých "fanúšikov". Tentoraz okrem kukláčov a policajtov na koňoch zasiahla do priebehu takmer štvorhodinovej bitky aj poriadková služba so psami. Ako uviedol hovorca polície Manuel Jorge, zatknutých bolo 32 Britov a jeden Holanďan. Nepokoje, ktoré sa začali o jednej hodine v noci, si vyžiadali štyroch zranených, z toho bol jeden policajt. Rozzúrený dav hádzal na mužov zákona fľaše, stoličky a niektorí Angličania spievali rasistické pesničky. V utorok počas prvého dňa výtržností zatkla polícia 14 ľudí, ďalších 16 muselo vyhľadať lekárske ošetrenie.

Hoci nemeckí futbaloví fanúšikovia v dejisku EURO 2004 napriek vyrovnávaciemu gólu Holanďanov do siete ich miláčikov nevyčíňali, zastúpili ich krajania doma. Počas masových výtržností a bitiek mala polícia v dvoch nemeckých mestách plné ruky i nohy práce. V Hagene sa v miestnom pohostinstve nevedeli po zápase Nemecko - Holandsko (1:1) fanúšikovia dohodnúť, či majú národný tím chváliť za výkon, alebo kritizovať za to, že zápas 80 minút kontrolovali, ale napriek tomu ho nevyhrali. Tucet z nich rozpútal masovú bitku a vážnejším zraneniam zabránili privolané poriadkové sily.

K podobným nezhodám došlo vnútri asi 20-člennej priateľskej partie v centre Bochumu. V tomto meste sledovalo na veľkoplošnej obrazovke zápas iba okolo 700 fanúšikov, tí sa však rozhodli riešiť vzájomnú debatu hádzaním pivových fliaš, pričom jeden utrpel tržnú ranu a ďalšiemu zlomili nos. Vrcholom bolo vyčíňanie v inom hagenskom pohostinstve, kde podgurážený 18-ročný mladík pištoľou namieril do plynového ohrievača a výsledkom boli dvaja zranení. Samozrejme, že incident vyvolal reťazové reakcie ostatných alkoholom posilnených hostí a hromadné bitky ukončili až posádky piatich policajných vozidiel.

(sita, tasr)

Tabuľka skupiny B

1. Francúzsko 1 1 0 0 2:1 3
2. Chorvátsko 1 0 1 0 0:0 1
Švajčiarsko 1 0 1 0 0:0 1
4. Anglicko 1 0 0 1 1:2 0

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Švédsko vs. Slovensko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Chorvátsko vs. Česko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Anglicko vs. Škótsko
Kurzy prináša