Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Policajti senzačne otočili koncovku proti Plavnici a majú titul

Víťazi. Družstvo polície získalo premiérové prvenstvo. (Autor: archív DI)
Peter Rindoš|Publikované 5. máj 2016 o 15:46

Vo finále play-off amatérskej volejbalovej ligy v Starej Ľubovni si prekvapujúco poradil proti Plavnici.

Keď v rozhodujúcom skrátenom sete prehrávali už 12:3, nebolo azda fanúšika, ktorý by im veril. Tímu polície sa napokon podaril senzačný obrat.

STARÁ ĽUBOVŇA. V neskorú hodinu v nedeľu prvého mája sa vo finále vyraďovacej časti 6. ročníka súťaže zmiešaných družstiev stretli dva najlepšie celky po základnej časti. Jej suverénny víťaz VK Plavnica mal v športovej hale za súpera OZP – IPA Polícia.

Plavničania získali prvý i tretí set, policajti ich však zakaždým dotiahli a tak zápas dospel do tajbrejku. Za stavu 2:2 na sety mali k prvenstvu o míle bližšie Plavničania. Ani deväťbodové vedenie im ale nestačilo.

„Bolo to o psychike a my sme to zvládli lepšie,“ zhodnotil Dušan Ilkovič, kapitán zmiešaného družstva polície.

Víťazným koncovkám priala iba jedna strana palubovky

Policajti priznali, že pred finále mali skôr malú dušičku, predsa len Plavnica si v základnej časti pripísala jedinú prehru.

„Mali sme rešpekt pred súperom, ktorý v základnej časti suverénne dominoval. Verili sme si ale v tom, že oproti nim dokážeme zahrať lepšie v poli. Víťazstvo je perfektné,“ doplnil Ilkovič.

Podľa neho pri víťaznom tíme tak trochu stála aj symbolika. Každá víťazná koncovka jednotlivých setov sa totiž odohrala iba na jednej strane palubovky.

„Za stavu 1:8 pre Plavnicu sme si podľa pravidiel vymenili strany. Síce sme ešte prehrávali 12:3, ale keď prišiel na podanie spoluhráč Rasťo Stašák, jeho 11 lôpt v rade otočilo vývoj. Takže mali sme šťastie, stáli sme na víťaznej, teda správnej strane.“

Kým Plavnica už v minulosti prvenstvo získala, tentoraz sa musela uspokojiť s druhým miestom. Naopak, pre policajtov išlo o historický zápis. Nielenže získali prvú medailu, bonusom bol najmä jej zlatý lesk. Stupne najlepších doplnili na treťom mieste Gumkáči, ktorý v sú boji o bronz porazili juniorov VKM Stará Ľubovňa.

Štatistika

Výsledky

Boj o 3.miesto: Gumkáči – VKM Juniori 3:1 (26:24,23:25,25:19,25:22)

GUMKÁČI: Stanislav Hricko, Martin Brajerčík, Tomáš Senko, Daniel Senko, Dominika Fedáková, Angelika Fedáková, striedali: Jozef Fedák, Slávka Salamonová

VKM JUNIORI: Dávid Bednarčík, Adam Jozefík, Adam Grivalský, Adam Sekelský, Božena Hntová, Svetlana Lampartová, striedali: Filip Bednarčík, Ľuboš Matoľák

Finále: VK Plavnica – OZP-IPA Polícia 2:3 (25:22,21:25,27:25,12:25,13:15)

VK PLAVNICA: Jozef Senko, Peter Štupák, Marek Kseňák, Jakub Greizinger, Janka Moščovičová, Adelka Štupáková, striedali: Monika Plavčanová, Marián Solecký, Filip Truska

OZP-IPA POLÍCIA: Tomáš Štelmach, Matúš Barlík, Rastislav Stašák, Dušan Ilkovič, Vladka Štelmachová, Monika Matviaková, striedali: Stano Chovanec, Katka Foľvarčiková, Veronika Barlíková, Jozef Kaleta.

(mdc)Autor článku

Súvisiace články