Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Policajti obsadili na turnaji v Egeri siedmu priečku

Sportnet|Publikované 17. sep 2002 o 22:00

Košice - Vodní pólisti ŠKP Košice si na sklonku uplynulého týždňa spestrili prípravu úćasťou na medzinárodnom turnaji v maďarskom Egeri. Policajti v

skupine podľahli domácemu VK Eger, ktorý trénuje bývalý kouč ŠKP Ladislav Vidumanský, 6:11, maďarskému Czeglédu 7:12 a s nemeckým SV Esstlingen remizovali 6:6. V súboji o konečné siedme miesto potom zdolali turecký Galatasaray Istanbul po remíze 4:4 na pokutové hody 7:6.

"Pred touto sezónou sa dalo dokopy v podstate nové mladé družstvo, takže ani tréner od turnaja nečakal zázraky. Podujatie nám poslúžilo, aby sme sa spoznali a dali sa trošku herne dokopy. Samozrejme, chceli sme uhrať čo najlepšie výsledky, ale myslím si, že mužstvo zahralo v rámci svojich možností, v momentálnom zložení na viac nemáme. Zo starších hráčov sme ostali len ja, Fero Fabíny a Gabi Nováček v bránke, ostatní hráči sú ešte v podstate takmer všetci v dorasteneckom veku," zhodnotil jeden z najskúsenejších v mladučkom tíme Košičanov Juraj Sakáč, ktorý v nedeľu oslávil svoje 24. narodeniny. "Mužstvo určite má svoju perspektívu, ale ich čas ešte len príde o dva-tri roky. Hráči chcú, majú aj hernú fantáziu, ale zatiaľ sú na ligu ešte veľmi mladí," doplnil center ŠKP, ktorý bol v Egeri so siedmimi gólmi najlepším strelcom policajtov.

Juraj Sakáč odišiel z Košíc v priebehu minulej sezóny za legionárskym chlebíčkom do švajčiarskeho Schaffhausenu. Pôvodne síce uvažoval, že by v tomto tíme pôsobil aj v budúcej sezóne, ale situácia sa vyvŕbila ináč. "Dohodol som sa už s Košičanmi. Na podmienkach sme sa dohovorili, tento týždeň by sme mali dohodu spečatiť aj písomne. Do Švajčiarska som už nešiel, pretože to tam oproti minulej sezóne upadlo a momentálne nemajú ani trénera, ani žiadne ambície a nekúpili ani žiadnych hráčov," vysvetlil J. Sakáč, ktorý by mal v ligovej súťaži patriť k najväčším oporám a ťahúňom výrazne omladeného tímu ŠKP.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.