Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Policajti "ľahli", na rade je Púchov

Sportnet|Publikované 7. nov 2002 o 23:00

Prešov - Také volejbalové predstavenie, aké ponúkli hráči Prešova a VKP Bratislava v stredajšej dohrávke 5. kola extraligy, sa len tak nevidí.

Približne päť stovák divákov potešilo nielene hladké víťazstvo domácich vysokoškolákov 3:0, ale najmä spôsob, akým ho dosiahli. Predviedli moderný, pohľadný volejbal v nasadení, ktoré chytalo divákov za srdce. Nečudo, že po zápase vládla všeobecná spokojnosť.

"Prikláňam sa k názoru, že to bol náš najlepší domáci výkon. Na lavičke som počas zápasu príliš veľa nevymýšľal, akurát som upozornil na tri - štyri kľúčové momenty, prvky, ktoré chlapci dokázali uhrať a boli úspešní. Okrem toho zvládli zápas aj po emočnej stránke, k čomu prispelo aj veľmi dobré obecenstvo, ktoré nás dokázalo povzbudiť práve vtedy, keď sme to potrebovali," hodnotil tréner VK PU Richard Vlkolinský.

Jeho zverencov už dnes a zajtra čakajú zápasy 6. kola, v ktorých privítajú Matador Púchov (dnes o 18. hodine) a zajtra v rovnakom čase Flagu Nové Mesto nad Váhom. Teda majstra a aktuálneho lídra a nováčika, ktorý je zatiaľ bez víťazstva. "Na prípravu máme málo času, absolvujeme medzi dvomi zápasmi tri tréningy s tým, že len letmo sa zameriame na priority súperov. Nebudem nič znásilňovať, vymýšľať niečo špeciálne. Myslím, že hráči sa dostanú do potrebnej atmosféry priamo na ihrisku sami," dodal prešovský tréner.

Pochopiteľne, spokojný bol po strede aj prezident VK PU Martin Velecký (na obr.). "Nálada je výborná, chlapci hrali fantasticky a konečne aj doma ukázali, na čo majú. takto nejako si to v klube predstavujeme," hodnotil a vzápätí rozmenil svoje slová na drobné. "Ukazuje sa, že vrcholový šport nie je vždy len o peniazoch, ale aj o dobrej partii a tá sa v klube momentálne vytvorila. Pokiaľ sú veci postavené na dôvere a prichádzajú aj výsledky, som prevedčený, že k volejbalu prídu aj sponzori a podporia nás."

Zvykne sa hovoriť, že po nástupe vlády sa necháva sto dní na prvé hodnotenia. Akých teda bolo sto dní Martina Veleckého v kresle prezidenta, kam zasadol koncom júla? "Som maximálne spokojný najmä s atmosférou, ktorú sme dokázali okolo volejbalu vytvoriť. Nejde ani tak o výsledky, o to, že sme v tabuľke tretí, skôr o hru a tvár mužstva, ktorú ukázalo proti VKP. Iste, každý chce byť úspešný, aj my, ale budem spokojný, ak proti Púchovu, ktorý doteraz v lige neprehral, ukážeme podobné chcenie, nasadenie a hráči nechajú na ihrisku opäť srdce."

6. kolo extraligy sa hrá dnes a zajtra aj v Humennom. Chemes po včerajšej dohrávke proti VKP (píšeme o nej na inom mieste dnešného vydania) privíta dnes o 18. hodine nováčika z Nového Mesta, zajtra v rovnakom čase privítajú Púchov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.