Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

"Poliak" Andrej Čirák sviatkuje doma

Sportnet|Publikované 22. dec 2006 o 23:00

Tarnow/Humenné - V čase Vianočných sviatkov sa väčšina športovcov či ľudí, ktorí sa venujú svojmu športovému chlebíku mimo rodiska či dokonca za

hranicami republiky, vracajú domov. Je tomu tak aj v prípade Andreja Čiráka (na snímke vpravo), v súčasnosti trénera ZKS Unia Tarnow, ktorý v druhom mesiaci súťažného ročníka 2006/2007 pôsobil ešte na lavičke 1. HFC Humenné. "Nebolo to z mojej strany jednoduché rozhodnutie. Vedel som, čo ma v novom klube čaká, aké sú ciele, na druhej strane som poznal svoju situáciu v Humennom. Mám za sebou jesennú časť a v nej možno hovoriť tak o pozitívach ako aj negatívach," konštatoval Andrej Čirák, ktorý k severným slovenským susedom, do IV. ligy Malopoľskej oblasti odišiel v septembri. "Vstup do súťaže s novým mužstvom sa nám vydaril. Vyhrali sme vonku, následne aj doma, bod sme si priviezli aj z ihriska najväčšieho konkurenta v boji o postup. Všetko teda nasvedčovalo, že budeme až do posledného kola vážne ohrozovať pozíciu lídra. Posledné dve stretnutia nám však nevyšli. Rátali sme so ziskom šiestich bodov, do tabuľky sa nám však prirátal iba jeden a na lídra aktuálne strácame osem bodov. Nie je to veľa, no treba priznať, že ani málo. V spomínaných stretnutiach nás nepordžali brankári a pykali sme. Aj taký je však futbal," naznačil roztrpčenie rodák z Černiny v službách historicky najúspešnejšieho futbalového klubu Tarnowa.

Spomenúť však po jeseni netreba iba výsledky, ale aj podmienky, ktoré na Andreja Čiráka čakali. "Nebola to moja prvá skúsenosť v zahraničí, lebo pred pár rokmi som účinkoval v nemeckej nižšej súťaži, takže s adaptáciou nového prostredia som veľké problémy nemal. Rýchlo som sa zoznámil s tamojšími funkcionármi, dohovoriť sa nebol postupne žiaden problém. Čo sa týka podmienok pre futbal, sťažovať sa naozaj nie je na čo. Aj keď je to štvrtá liga, k dispozícii máme tri ihriská, plaváreň, posilňovňu, halu. Všetko v jednom areáli..." mienil Andrej Čirák, ktorý má voľno do polovice januára, no už v týchto dňoch čaká z Poľska dôležitú správu. "Vrámci nášho celého športového oddielu došlo k reorganizácii. Odčlenili sa basketbal i plochá dráha, takže od funkcionárov čakám informácie, ako sa veci pohnú ďalej," dodal Andrej Čirák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.