ME vo futbale: Výborný futbal a druhá remíza domáceho tímu na turnaji.

EURO 2012
Utorok 12.6.

18.00: Grécko - Česko 1:2
20.45: Poľsko - Rusko 1:1

Ofenzívny futbal vo výbornej atmosfére priniesol na štadióne vo Varšave zaslúženú remízu.

Advocaatov tím šiel v zápase množstva šancí do vedenia v 37. minúte, keď sa tretím gólom na šampionáte prezentoval Alan Dzagojev. Rovnako tretiu asistenciu si pripísal Aršavin.

Poliaci sústavne povzbudzovaní fanúšikmi vyrovnali o dvadsať minút neskôr, keď Blaszczykowski po rýchlom brejku parádne trafil.

Pre Poľsko je to druhá remíza v pomere 1:1, s dvomi bodmi mu patrí tretia priečka.

V prvom utorňajšom zápase A-skupiny sa podarilo Čechom zdolať Grécko 2:1 a dostali sa tak na postupové druhé miesto.

Záverečné 3. kolo sa hrá v sobotu 16. júna, zhodne o 20.45 sa Gréci postavia proti Rusom a domáci výber trénera Smudu čaká Česko.

Pohľad na priebežné poradie hovorí, že zbornej aj českému tímu stačí na postup so štvrťfinále remíza.

ico

Poľsko - Rusko 1:1 (0:1)

A-skupina, 2. kolo

Góly: 57. Blaszczykowski - 37. Dzagojev. Rozhodcovia: Stark - Salver, Pickel (všetci Nem.), ŽK: Lewandowski, Polanski - Denisov, Dzagojev, 58.000 divákov (vypredané).

Poľsko: Tyton - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch - Dudka (73. Mierzejewski), Polanski (85. Matuszcyk) - Blaszczykowski, Murawski, Obraniak (90.+3 Brožek) - Lewandowski

Rusko: Malafejev - Aňukov, Berezuckij, Ignaševič, Žirkov - Širokov, Denisov, Zyrjanov - Dzagojev (80. Izmailov), Keržakov (70. Pavľučenko), Aršavin

Aktéri hodnotia:

Dick Advocaat, tréner Ruska: "Mali sme viac držania lopty a kontrolovali sme zápas. Ale nepremenili sme viaceré dobré šance. Nemám však žiadne pochybnosti, že budeme s Grékmi bodovať a postúpime do štvrťfinále. Dnes to pre nás nebolo ľahké, Poliakov hnalo dopredu 40.000 fanúšikov."

Jakub Blaszczykowski, kapitán Poľska a autor gólu: "Dosiahli sme remízu s Ruskom, to nie je zlý výsledok. Mali sme svoje šance v útoku, mali sme ich premeniť. Teraz v zápase s Českom musíme náš krok zvládnuť. Nebudeme to mať proti nim ľahké, pretože sme v dvoch zápasoch vyčerpali veľa síl. Ale takéto problémy majú aj ostatné mužstvá."

Andrej Aršavin, kapitán Ruska: "Po vyrovnaní sme už nehrali dobre. Dali sme Poliakom veľa priestoru na rýchle kontry. Po tom, ako sme hrali v závere, musíme byť s deľbou bodov spokojní."

ONLINE PRENOS:

90.3 min - Obraniak prepúšťa miesto Brožekovi.

90.+1 min - Žirkov sa dostal v brejku zľava až do 16-ky, napokon sa nepresadil.

90. min - Diváci chcú ešte jeden gól, samozrejme v sieti Ruska.

85. min - Zranený Polanski opúšťa trávnik, do hry Matuszczyk.

82. min - Polanski je späť na trávniku, pýta sa však dole. Navyše bol dodatočne za faul na Žirkova potrestaný žltou kartou.

81. min - Akcia domácich, Obraniakovu strelu zo 17 metrov chytá Malafejev.

XXX - Poliaci hrajú v desiatich, Polanski je ošetrovaný za čiarou.

79. min - Dzagojeva vystriedal Izmailov.

79. min - Polanski fauloval Žirkova, zrazili sa kolenami a tak sú obaja ošetrovaní.

77. min - Boenisch sa uvoľnil pred 16-kou súpera a z 18 metrov netrafil bránu.

75. min - Dzagojev dostal za protesty žltú kartu.

73. min - Defenzívneho záložníka Dutku strieda ofenzívnejší Mierzejewski. Poliaci chcú vyhrať.

72. min - Aršavinov prekvapujúci pokus z 15 m, Tytonsi dal pozor.

70. min - Advocaat strieda. Sťahuje Keržakova, do hry Pavľučenko.

Foto - SITA/AP

69. min - V príležitosti boli aj Poliaci, Lewandowski sa dostal k zakončeniu z uhla, Malafejev jeho pohotový pokus vyrazil.

68. min - Ukážková kombinácia Rusov, Dzagojev ale v šanci po zemi Tytona neprekonal.

XXX - Oba tímy teraz robia v ofenzíve vo finálnej fáze veľa chýb.

60. min - Lewandowski fauloval Denisova, nasleduje menšia potýčka. Obaja spomínaní dostali od rozhodcu Starka žltú kartu.

57. min - Prečíslenie Rusov, Aršavinovu prihrávku vystihol Boenisch, založil tak rýchly brejk. K lopte sa dostal Blaszczykowski a po zasekávačke na Ignaševiča vyrovnal na 1:1.

55. min - Nedorozumenie v poľskej 16-ke, Žirkov sa ocitol v šanci, bol však zblokovaný. lopta končí v rukách Tytona.

53. min - Protiútok Poľska, Blaszczykowského center zvnútra 16-ky z pravej strany na spoluhráča neprešiel. Domáci mali veľkú príležitosť na vyrovnanie.

52. min - Prihrávka za obranu na Keržakova a výborný sklz Perquisa.

52. min - Aršavin vnikol do pokutového územia, netrafil bránu.

50. min - Na opačnej starne brejk Smudovho výberu, Malafejev musel zasahovať po Lewandowského strele. Parádnym centrom ho k zakončeniu vyzval Obraniak.

50. min - Žirkov sa dostal po ľavej strane do 16-ky, jeho spätná prihrávka bola nepresná.

46. min - Veľká šanca Poľska, A§ukovova pozičná chyba v defenzíve, Lewandowski urobil na Malafejeva blafák, ale napokon bol vytlačený zo streleckého uhla. S následným rohom si Rusi poradili.

46. min - Začal sa II. polčas.

45. min - Brejk Advocaatovho tímu, Dzagojev pri ňom fauloval.

43. min - Protiútok Rusov, Keržakov prešiel po pravej strane cez Murawského, zborná má roh. Žirkovov volej nepresný.

39. min - Akcia Poľska, Blaszczykowski preveril strelou zo 17 metrov Malafejeva, ten jeho strelu vyrazil.

37. min - Aršavin parádne našiel z priameho kopu hlavu Dzagojeva a Rusi vedú 1:0. Mladý futbalista strieľa už tretí gól na ME 2012.

33. min - Blaszczykowski nepríjemne zasiahol Ignaševiča do lýtka.

28. min - Keržakov poslal pri brejku sprava prudký center do 5-ky, ten spoluhráča nenašiel.

25. min - Aršavin sa prekľučkoval na ľavej strane až k centru, Keržakov v dobrej pozícii hlavou vedľa.

23. min - Kombinácia domácich, Blaszczykowského strieľaný center pred Malafejeva odvrátila ruská defenzíva.

20. min - Aktívni Poliaci, Lewandowski zariadil roh. Wasilewski hlavou nad bránu.

18. min - Pekná kombinácia Poliakov, Polanski dostal loptu do siete, ale gól pre ofsajd neplatí.

17. min - Dzagojevova ulička na Žirkova, ten fauloval.

XXX - Oba tímy sa snažia držať stred poľa.

11. min - Murawski dostal loptu pred 16-ku, posunul Lewandowskemu a ten z prvej prudko nebezpečne vystrelil, lopta skončila mimo brány.

10. min - Protiútok Poľska, Lewandowski sa nepresadil.

7. min - Center Obraniaka z priameho kopu a veľká šanca Poľska, Malafejev pred bránkovou čiarou zasiahol.

5. min - Kolmica Širokova na Keržakova, Rusi zahrávajú roh.

XXX - Vypredaný štadión vo Varšave hlasno povzbudzuje domáci tím.

1. minúta - Zápas sa začal

Domov»Futbal»Reprezentácie»Poliaci remizovali s Ruskom 1:1