Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Poliaci hovoria o senzácii: Slovák bez prípravy zdolal domácu hviezdu

Adrián Mečiar|Publikované 12. dec 2020 o 01:00

Slovenský boxer Michal Plesník zaknihoval obrovskú výhru nad poľským olympionikom.

Slovenský boxer Michal Plesník zaknihoval obrovskú výhru nad poľským olympionikom.

Vyhrať na body na domácom hviezdou, to sa len tak často nevidí. Víťazstvo je o to famóznejšie, že slovenský boxer Michal Plesník v podstate nemal žiadny čas na prípravu.

Plesník kývol na ponuku boxovať s Igorom Jakubowským len v stredu. Jakubowski je pritom známe meno. V roku 2016 reprezentoval Poľsko na olympiáde v Riu de Janeiro a azda ešte viac ho preslávila účasť v televíznej reality šou Big Brother, v rámci ktorej sa dostal až do finále.

Jakubowski má bohaté skúsenosti z amatérskej kariéry, ktoré chcel preniesť aj do profi ringu. Medzi profesionálmi mal pred súbojom s Plesníkom skóre 2-0, no po včerajšku sa viac nemôže pýšiť neporaziteľnosťou.

Hlavný zápas podujatia Rocky Boxing Night 7 trval plných šesť kôl, po ktorých bodoví rozhodcovia jednohlasne určili ako víťaza Michala Plesníka. Ten si upravil bilanciu na 8-4 a získal titul tejto organizácie. Plesník sa zároveň posunul vo svetovom rebríčku a aj v slovenskom rankingu naprieč váhovými kategóriami, kde mu momentálne patrí tretia priečka za Parlagim a Raczom.

Favoritom duelu bol celkom určite Jakubowski, od ktorého si fanúšikovia, ale aj odborníci veľa sľubovali. Plesník však od úvodu kontroloval priebeh zápasu a domácu hviezdu jasne vybodoval. Samotná organizácia výsledok duelu na svojich stránkach označila za senzáciu.

Adrián Mečiar je súčasťou redakcie Svet MMA je od roku 2017. Zaujímajú ho inšpiratívne príbehy z prostredia bojových športov, stará sa o YouTube kanál, kde je autorom magazínu Týždeň V klietke. Okrem MMA sleduje najmä basketbal, ale aj ďalšie športy.

Súvisiace články