Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Poliaček sa vracia do Prievidze

Sportnet|Publikované 17. júl 2008 o 22:00

Prvým hráčom, ktorý sa upísal Tatranu Prešov na zajtra štartujúcu corgoňligovú sezónu bol Miroslav Poliaček. Dvadsaťštyriročný ofenzívny stredový

hráč sa upísal zeleno bielym na dva pol roka. Dnes však tento futbalista s prešovskou futbalovou výpravou na zápas Artmediou Petržalka neodcestuje.

PREŠOV. M. Poliaček ako hráč bratislavského Slovana naostatok hosťoval v prvoligovom HFK Prievidza. V jeho drese 20.mája v 31. prvoligovom kole nastúpil proti svojim súčasným prešovským spoluhráčom. Aj keď je M. Poliaček od 1.júla oficiálne hráčom 1.FC Tatran Prešov, s jeho službami môže tréner R. Pivarník rátať až po 1.auguste tohto roku.

Až v treťom kole

Poliačekovo polročné hosťovanie v Prievidzi nadobudlo účinnosť 1. februára 2008. Podľa platného prestupového poriadku môže hráč nastúpiť až po uplynutí šiestich mesiacov. Takže za 1.FC Tatran Prešov môže nastúpiť až v treťom kole, kedy zeleno bieli hostia doma žilinského vicemajstra. Aby však M. Poliaček nevyšiel zo zápasového rytmu a futbalové normy to umožňujú, v prvom kole prvej ligy môže ešte hrať za Prievidzu. "Je veľká škoda, že Miro Poliaček nemôže v úvode hrať. Prišiel k nám ako prvý z posíl a v príprave sa ukazoval veľmi dobre," nechal sa počuť tréner Prešovčanov Roman Pivarník. "Zapadol do mužstva herne, strieľal góly. Ešte raz škoda, ak takýto hráč nemôže zachytiť vstup do sezóny, na ktorú sa v novom tímu sám teší. Čo sa dá ale robiť, na corgoňligový debut v zeleno bielom si bude musieť trochu počkať."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.