Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Polgár nespokojný s bodom, no priznal, že nemuseli mať ani ten

Sportnet|Publikované 18. okt 2005 o 00:00

Košice - Šlágru kola II. futbalovej ligy v Čermeli nechýbalo nič - padli štyri góly, ktoré videla na naše pomery vysoká návšteva (7 500 divákov) - a

Košice i Slovan ukázali v dobrom svetle. Nebudeme ďaleko od pravdy, keď tvrdíme, že stretnutie malo prvoligovú úroveň. Diváci sa určite nenudili. Po zápase sme sa pozhovárali s kapitánom Slovana Petrom Polgárom.

Z Košíc ste si odviezli bod za remízu. Spokojnosť?

"Po takomto priebehu zápasu veľmi nie."

Dvakrát ste viedli v Košiciach, no zakaždým ste o vedenie prišli. Prečo?

"V prvom prípade išlo o chybu pri rozohrávke v strede poľa. Košiciam vyšiel rýchly brejk do otvorenej obrany. V druhom prípade si myslím, že vyrovnanie zariadil hlavný rozhodca vymysleným pokutovým kopom."

Postihnutý Jurčo povedal, že to bola jasná jedenástka. Napokon, už pri faule na Kolbasa mohol rozhodca ukázať na biely bod...

"Bol som dva kroky od tejto situácie, takže som videl, ako už lopta bola v aute, keď prišlo ku kontaktu. Podľa mňa rozhodca na to čakal."

Lenže v tom čase ste už hrali len desiati...

"Určite sa aj vylúčenie podpísalo pod ďalší priebeh stretnutia. Dostali sme sa pod tlak, ale na druhej strane si myslím, že súpera sme do vyloženej šance nepustili."

Až do vyrovnávajúceho gólu. Potom si Košičania vypracovali dve tutovky, ktoré zahodili. Netŕpli ste, že nakoniec nezískate ani bod?

"Určite. Nakoniec sme mohli pokojne i prehrať a to by nás veľmi mrzelo vzhľadom na to, že sme dvakrát viedli."

Boli ste nejako zvlášť motivovaní po príchode nového trénera Jozefa Jankecha?

"Myslím si, že sme stále rovnako motivovaní. Samozrejme, hovorí sa, že nová metla lepšie metie a nám sa vidí, že tréner Jankech priniesol oživenie. Dúfam, že nám tento bod dodá silu a elán do ďalšej práce a v zostávajúcich jesenných stretnutiach budeme bodovať už len naplno."

Súvisiace články