Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Poláková: Vošla do mňa energia

Sportnet|21. jan 2009 o 00:00

V poslednej Rožňave o jej služby už nestáli. O to prekvapujúcejšie bolo, že po nej siahol úradujúci majster. Basketbalistka Katarína Poláková srší

chuťou v Maxime Broker ukázať, že na ihrisku stále má čo ponúknuť.

KOŠICE. Maxima Broker sa rozhodla staviť na jej skúsenosti. Veď Poláková ich má bohaté z Banskej Bystrice, Popradu, naposledy Rožňavy, okoštovala legionársky chlebík vo Francúzsku (Calais) i Poľsku (Pabianice) a pričuchla i k reprezentácii. Teraz má 29 rokov a novú motiváciu.

Sen mnohých hráčok

Samotná hráčka netají, že záujem euroligového družstva o jej služby jej polichotil. "Samozrejme, veď koho by to nepotešilo. Hrať za tento klub je snom množstva slovenských basketbalistiek, a to aj s vyššími ambíciami," vyznala sa K. Poláková.

Koniec v Gemeri ju mrzel

Keď ju košickí funkcionári kontaktovali, prakticky nemala nad čím rozmýšľať. "Viac-menej nie. Mala som však ešte stále platnú zmluvu v Rožňave, tak som sa najprv musela opýtať ich. Dozvedela som sa, že so mnou už nepočítajú, tak následne už naozaj nebolo prečo váhať." Ako je známe, Poláková začala svoje pôsobenie v Rožňave v priebehu uplynulého ročníka. V ňom pomohla vtedajšiemu nováčikovi k ôsmemu miestu. V tomto ročníku však idylka pominula a už po niekoľkých kolách ešte v októbri zástupcovia aktuálne posledného celku tabuľky oznámili, že nielen ju, ale aj Antalecovú a Kloudovú dočasne vyraďujú z kádra. Najskúsenejšie hráčky teda dostali "padáka". Veru trpký koniec pôsobenia v Gemeri... "Trošku ma to mrzí, dotklo sa ma to. Nemôžem povedať, že sme sa rozišli vyložene v zlom, ale zamrzelo, že o mňa už nemali záujem. Ponuka z Košíc bola preto pre mňa zadosťučinením."

Kuriózne zranenie

Premiéru v novom drese môže absolvovať už dnes a hneď v šlágri na pôde Ružomberka. Záležať však bude od zdravotného stavu, lebo ten ju počas uplynulého víkendu v prípravných súbojoch Maximy Broker proti Krakovu na ihrisko nepustil. "Mala som nové tenisky a boli zvnútra tvrdé. Odniesla si to achilovka, podráždila som si ju a potom som sa už nemohla pre bolesť obuť. Takéto problémy som nikdy nemala, ale azda to už bude dobré," vylíčila kuriózne zranenie nová tvár v žlto-modrom tábore.

Doteraz ich sledovala v televízii

Poláková si však uvedomuje, že napriek svojim ostrohám si bude musieť priestor na palubovke v obrovskej konkurencii tvrdo vybojovať. "Presne tak. Veď budem hrať s hviezdami, ako je napríklad Cohenová, ktorú som doteraz sledovala len v televízii." Každopádne, hoci má za sebou citeľný viactýždňový herný výpadok, chuť pobiť sa o miesto na slnku jej rozhodne nechýba. "Jasné, chuť je obrovská. Ani som nečakala, že do mňa vojde taká energia. Ide skrátka o výzvu," dodala rodáčka z Handlovej.

Súvisiace články