Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Poľahky zvládli luxemburskú prekážku

Mária Holešová dala cez víkend Standardu 21 gólov. (Autor: Peter Brendza)
Sportnet|Publikované 20. okt 2015 o 00:00

Hádzanárky Iuventy Michalovce sú podľa očakávania v treťom kole Pohára EHF.

Zverenky trénera Františka Urbana počas minulého víkendu v dvojzápase druhého kola tohto európskeho pohára poľahky zvládli prekážku v podobe luxemburského vicemajstra HC Standard Luxemburg, ktorý zdolali v domácej Chemkostav aréne v sobotu 48:15 (27:8) a v nedeľňajšej odvete 47:10 (26:3). V treťom kole ich už čaká oveľa väčšia prekážka v podobe aktuálneho španielskeho majstra Balonmano Bera Bera.

MICHALOVCE. Michalovské hádzanárky absolvovali po tretíkrát v rade dvojzápas druhého kola Pohára EHF na vlastnej pôde a opäť sa čakal ich hladký postup.

Tak sa aj stalo, no že to pôjde až ťažko ľahko zrejme nečakal nik.

Výsledkom sú dve najvyššie víťazstvá Iuventy odkedy hrá v európskych pohári.

To prvé 48:15 sa zrodilo v sobotu, no rekord vydržal iba 24 hodín, pretože ho „iuvenťáčky“ v nedeľu opäť prekonali tridsaťsedem gólovým víťazstvom 47:10.

Päťdesiatka nepadla

Aj keď luxemburský vicemajster veľa kvality v Michalovciach neukázal, tréner František Urban ho chválil za predvedenú hru, v ktorej sa snažil hrať hádzanú.

„Ukázalo sa, že súper je z trochu inej výkonnostnej kategórie ako my. Ak mám povedať pravdu, až taký výrazný rozdiel som neočakával. Dievčatá nič nepodcenili, pristúpili k zápasom európskeho pohára tak ako mali a výsledkom sú tieto dve vysoké víťazstvá. Boli to určite výborné tréningy na ťažký záver jesene, v ktorom nás čakajú nielen súboje proti špičke WHIL v podobe Poruby a Mostu, ale aj zápasy tretieho kola Pohára EHF, v ktorom odohráme zápasy proti španielskemu majstrovi Balonmano Bera Bera, čo už bude iný súper, ako Luxemburg. Chcem pochváliť súpera za korektnú hru. Aj za nepriaznivého stavu sa snažil hrať hádzanú, nechcel zdržiavať, čo sa nám v lige u niektorých tímov nestáva. Niektoré jeho prvky vyzerali všelijako, no po deviatke sa vždy snažili rozohrať, po góle sa snažili hrať rýchly stred. Jednoducho aj keď sme vyhrávali o dvadsať či tridsať gólov, chceli hrať hádzanú a my sme preto museli byť v strehu,“ zdôraznil tréner Iuventy Urban, ktorého mrzí, že jeho družstvo nedosiahlo magickú hranicu päťdesiatich strelených gólov.

„O päťdesiatke sme hovorili v šatni pred zápasmi. V oboch som dal možnosť aj lavičke a možno aj preto nepadla. Teší ma, že v nedeľu sme si povedali, že chceme dostať menej gólov, ako v sobotu a to sa nám aj podarilo. V prvom polčase sme dostali iba tri góly, čo bolo fakt výborné.“

Pomohli aj juniorkám

Šéf michalovského realizačného tímu ukázal počas minulého víkendu aj to, že mu záleží na ostatných tímoch v klube.

Na sobotňajší ťažký zápas do Nesvád poslal s juniorkami aj trojicu Adriana Medveďová, Jana Dziurová a Jevgenija Levčenková, ktoré pomohli Michalovčankám na pôde popredného tímu prvej ligy žien k výhre 30:21 a takisto aj k tomu, že sa juniorky vyšvihli na prvé miesto v tabuľke.

„Každý si je strojcom svojho šťastia sám. Niektorí ľudia sú nekorektní a práve s Nesvadmi máme v tomto smere obrovské skúsenosti. Som veľmi rád, že dievčatá tam vyhrali a kto čo chcel, to aj dostal. Súper nekorektne zmenil termín zápasu, na ktorom sme sa dohodli. Juniorky tam mali hrať v nedeľu, na čom sme sa aj dohodli, no potom prišla z Nesvád hlásenka o sobote, s tým, že domáci tím si určuje termín zápasu sám. Keby sa hralo v nedeľu, išli by tam iba dorastenky a súper by mal obrovskú šancu vyhrať. Svoj osud si však Nesvady napísali samy. Poslal som tam tri hráčky, ktoré sa pričinili o vysoké víťazstvo. Mojím prvým zámerom tam bolo poslať ešte viac hráčok, no ako vidíte stačili „iba“ dve krídla a jedna brankárka,“ podotkol Urban, ktorý je hlavným trénerom aj juniorského výberu a v čase jeho neprítomnosti ho v Nesvadoch zastúpil tréner staršieho dorastu Matúš Chripák.

Fakty

1. zápas:

Michalovce - Luxemburg 48:15 (27:8)

Pok. hody: 4/3 - 3/3, vylúčené: 2:4.

Rozhodovali: Antičová a Jakovljevičová (obe Srbsko) - 800 divákov.

IUVENTA: Lafuenteová, Čičáková - Kucherová 2, Černovová 5, M. Holešová 10, Solárová, S. Nagyová 2, Habánková 8/1, Wollingerová 2, Bajčiová 2, Golubevová, Fiľková-Trehubová 7/2, Perederyjová 10.

2. zápas:

Luxemburg – Michalovce 10:47 (3:26)

Pok. hody: 2/2 - 3/2, vylúčené: 4:2.

Rozhodovali: Antičová a Jakovljevičová (obe Srbsko) - 500 divákov.

IUVENTA: Lafuenteová, Medveďová - Kucherová 4, Černovová 2, M. Holešová 11, S. Nagyová 2, Habánková 6, Levchenková 7, Wollingerová 5, Bajčiová 4/2, Golubevová 1, Fiľková-Trehubová 4, Perederyjová 1.

*Hralo sa v Michalovciach

pbr

Súvisiace články