Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Poláčik kandiduje za prezidenta zväzu

Sportnet|Publikované 3. nov 2005 o 23:00

Košice V hre o kreslo prezidenta Slovenského zväzu vodného póla (SZVP) majú svojho kandidáta aj Košice. Hoci Roman Poláčik je rodákom z Piešťan, ale

už 25 rokov žije na východe Slovenska. Počas víkendu sa medzi ním a Eduardom Prelovským bude na kongrese rozhodovať, kto bude v ďalšom volebnom období zastávať najvýznamnejšiu funkciu v slovenskom vodnom póle. Súčasný manažér reprezentácie a skutočná legenda nielen košického, ale aj slovenského vodného póla, chce delegátom predstaviť svoju víziu. Program má už pripravený.

"Predtým sme boli pravidelnými účastníkmi vrcholných medzinárodných podujatí v mužskej kategórii. Neúčasť na poslednej olympiáde i svetovom šampionáte je jedným z dôvodom, prečo budem kandidovať. Bol by som totiž rád, keby sme išli dopredu. Myslím, že príchodom mojej osoby do funkcie by sa mohli otvoriť naše cesty do európskej federácie LEN. Mám pocit, že v jej štruktúrach by som bol akceptovateľný, čo by bolo určite prínosom, lebo doteraz sme v nich zastúpenie nemali. Pritom diplomacia na medzinárodnom fóre je veľmi dôležitá," uviedol R. Poláčik. Využiť v prospech tohto športu chce svoje dobré meno a množstvo známostí, ktoré nadobudol počas 22-ročného hráčskeho pôsobenia v rôznych európskych krajinách a kluboch. "Generácia bývalých hráčov, s ktorými som kedysi hrával, nastupuje teraz do európskych diplomatických štruktúr. Poznám sa s nimi a to by som chcel využiť na prospech nášho vodného póla. Do funkcie prezidenta chorvátskeho zväzu napríklad nastúpil teraz môj bývalý spoluhráč Bukič, ktorý získal ako hráč 22 rôznych medailí." Bohaté kontakty chce teda Poláčik zúročiť na medzinárodnom poli, ale má ambíciu pozdvihnúť tento šport aj u nás doma. "Mojim mottom je 'Vodné pólo so všetkými a pre každého'. Mojou snahou je totiž, aby kluby k sebe našli úprimnejšiu cestu. Chcem presadiť, aby každý klub mal svojho zástupcu vo výbore zväzu, čo doteraz nebolo. Tak, aby boli všetci transparentnejšie informovaní o dianí. Chcem dať priestor všetkým klubom sa dokázať im, že každý je rovnocenný partner." Ďalej ide Poláčikovi o rozvoj členskej základne, podporu mládeže, zabezpečenie strategického partnera pre ligu i reprezentáciu a taktiež o pozdvihnutie úrovne ženského vodného póla. "Pólo by sa malo rozvíjať aj v iných mestách. Nie je tak finančne náročné ako futbal, rozpočet slovenských klubov je zhruba 2 milióny korún. Ide nám najmä o mládež, veď je to pre deti jeden z najzdravších športov," dodal R. Poláčik, ktorého veľkou výhodou je aj ovládanie viacerých svetových jazykov.

Sokom súčasný šéf

Zdá sa, že jediným Poláčikovym rivalom v boji o post prezidenta bude súčasný šéf Slovenského zväzu vodného póla Eduard Prelovský z Novák. Ten sa rozhodol kandidovať aj na ďalšie obdobie. "Áno, budem kandidovať," potvrdil nám E. Prelovský. "Kandidáti môžu byť navrhnutí ešte aj priamo na kongrese, ale podľa kuloárnych správ to vyzerá naozaj tak, že budeme len dvaja ja a Poláčik." Dodávame, že sa budú uchádzať o hlasy 65-členného zboru delegátov. Kto svojim programom presvedčí väčšinu, bude víťazom.(špa)

VIZITKA R. POLÁČIKA

Narodený: 24. augusta 1963 v Piešťanoch. Najväčšie úspechy: 5-krát majster ČSSR s ČH Košice, víťaz PEM s chorvátskym Splitom, majster Maďarska s Vasasom Budapešť, majster Talianska s Neapolom, pôsobil aj v gréckej Chanii, maďarskom Egri, či chorvátskom Šibeniku. Súčasná funkcia: manažér slovenskej reprezentácie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.