Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Pokropení živou vodou

Sportnet|Publikované 28. sep 2007 o 22:00

Košickí hokejisti sa v predchádzajúcich zápasoch trápili. V stretnutí 9. kola proti Zvolenu ich však akoby pokropili živou vodou. Zaknihovali

víťazstvo 4:2, no popritom stihli pobaviť aj prejavom.

KOŠICE. V 2. min. a 45. sekunde udrel Zvolen, ale s Košičanmi to nezamávalo. Včera boli patrične nabudení, hrali s dôrazom, s väčšou chuťou ako predtým. Častejšie sa tlačili pred súperovu bránku, čo sa pochopiteľne šiestim tisíckam divákov rátalo.

Na 110 percent

"Určite nás prvý gól Zvolena pribrzdil. Ale my sme si pred zápasom povedal svoje, takže nás zlomiť nemohol. V tomto stretnutí sme išli nie na sto, ale na 110 percent," podotkol útočník Marcel Šimurda, autor dvoch košických gólov.

Pred stretnutím so Zvolenom si mužstvo Košíc vypočulo svoje od vedenia. Funkcionári dali jasne najavo, čo všetko sa musí zlepšiť, aby zavládla v klube spokojnosť. V opačnom prípade... "To viete, že sme si povedali svoje aj zo strany vedenia nám bolo tlmočené čosi. Myslím si, že každý hráč vstúpil sám do seba a bolo to v tomto zápase vidieť. Bojovali sme, bolo tam aj trochu šťastíčka, ktoré sme v niektorých zápasoch nemali. Verím, že to takto pôjde ďalej, lebo hokej je aj o šťastí."

Prebúdzajú sa košickí strelci? Už by bolo načase, lebo doposiaľ v koncovke kraľoval obranca Droppa. "Útočníci góly nedávali, viac to sypalo obrancom. Myslím si, že teraz sa to zlomilo," poznamenal Šimurda.

Prekvapený z druhého gólu

Šimurdovi bolo včera súdené dvakrát. Zvolenského Kostúra najskôr prekonal v presilovke a potom v tretej tretine po strele, ktorá nebola gólová. "Videl som pred bránkou Jána Plevu, puk som len nahadzoval. Šťastie sa ku mne priklonilo. Aj som bol prekvapený, že z toho bol gól. Pri prvom góle išlo už o situáciu, ktorú máme nacvičenú. Bola to strela na bránku, aj keď po ľade zakončujem málokedy. No chválabohu, že to tam padlo," vydýchol si šťastný strelec.

Košickí diváci, a včera ich prišlo 5975, svojich v štichu nenechali. "Bola to pekná návšteva. A diváci nás podržali. Na ľade sme mali šiesteho hráča. "Ďakujem im za to," povedal Marcel po zápase, ktorý sa v Steel Aréne končil mexickými vlnami a potleskom na otvorenej scéne.

V tejto sezóne ešte oceliari vonku nevyhrali. Zajtra sa predstavia v Martine. Vedia, čo sa od nich čaká. "V Martine je vždy horúci ľad, ale ja verím, že s takým prístupom k zápasu, ako sme mali proti Zvolenu uspejeme aj v Martine. Nad tým, že sme prehrali päť zápasov vonku nepremýšľam. Verím, že sa to všetko zlomilo stretnutím so Zvolenom a v Martine zabodujeme. Len treba zabojovať jeden za druhého a výsledok sa dostaví."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.