Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Pokorená stovka a druhá košická nula

Sportnet|Publikované 25. jan 2009 o 23:00

Pre hokejistov HC Košice sa základná časť extraligy skončila už piatkovým vystúpením v Žiline. Oceliari na jej ľade vyhrali 3:0 a v základnej časti

tak nazbierali 101 bodov. Stačilo im to na prvenstvo, do nadstavby vstupujú z vedúcej priečky.

KOŠICE. Po druhý raz v sezóne si košickí hokejisti udržali čistý štít (predtým sa im to podarilo v Trenčíne). Po góloch Húževku, Kmiťa a Huna, ktoré padali od 23. do 31. minúty. Brankár HC Miroslav Lipovský vychytal po druhý raz v tomto ročníku titul Mr. Zero.

V Žiline sa oceliari sústredili na defenzívu. Tá bola lepšia ako v iných stretnutiach. "Pred stretnutím sme si povedali, že sa si musíme dať viac záležať na obrane. Podržal nás aj brankár Lipovský. Blíži sa play-off a mi chceme klásť väčší dôraz na defenzívu," podčiarkol útočník Košíc Juraj Sýkora.

Dvakrát žŕdka

Mužstvo Žiliny sa trápi. Z posledných 13 zápasov vyhralo iba raz s Kežmarkom. Napriek tomu Sýkora nemal pocit, že by bolo ľahkým a odovzdaným súperom. "Domáci začali dobre. Po príchode nového trénera Spišiaka zmenili taktiku, hrali podobne ako Martin. V oslabená tam mali dokonca brejk, ale Lipovský to chytil. Potom sme strelili tri góly po sebe. Už sme mohli hrať pokojnejšie. Náskok sme chceli ešte zvýrazniť. Mali sme aj šance, Huna aj Tabaček trafili žŕdku."

Defenzívne úlohy

Sýkora si pri Hunovom góle pripísal asistenciu. V tejto sezóne má na konte deväť kanadských bodov. V posledných kolách nastupuje vo formácii s Gronom a Hunom. A má v nej jasne dané úlohy. Pri útočne ladených spoluhráčoch má skôr defenzívne úlohy. "Tréner ma zaradil do tohto útoku, aby som sa viac staral o obranu. Všetci traja útočníci nemôžu byť útočne naladení. S Hunom a Gron sa hrá veľmi dobre," pochvaľuje si Juraj.

Chcel Trenčín

Po piatku ešte nebolo známe kto bude šiestym tímom, ktorý sa prebojuje v nadstavbe do prvej šestky. Do úvahy prichádzali Trenčín a Martin. A to bude aj utorkový súper Košičanov v Steel Aréne. "Ja by som radšej v prvej šestke videl Trenčín. Pozerám sa na to tak, že Dukla je nepríjemnejší súper a ak by bola v šestke, už by sme sa s ňou nemohli stretnúť v prvom kole play-off. Trenčín to na Košice vie, vyhral dokonca v Steel Aréne," predostrel Sýkora svoje prianie.

Dnes sa v Košiciach začína predpredaj permanentiek na play-off. Rovnako aj predaj vstupeniek na základnú časť extraligy. Pravda, na zajtrajší domáci zápas Košíc so šiestym celkom po základnej časti sa lístky v sieti ticketportal rezervovať nedajú.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.