Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Pokladník košických futbalistov si mädlil ruky

Plný bodový zisk MFK. Pačindu zastavuje Švec z Myjavy. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 15. mar 2015 o 23:00

Futbalisti MFK Košice sa vrátili po dlhej zimnej prestávke do Čermeľa vo veľkom štýle.

No povedzte, bolo im to treba?! Lebo sme už začuli vtipkovanie na ich adresu, že zadarmo hrajú lepšie ako keď dostávajú výplatu... Košickí futbalisti sa vrátili po dlhej zimnej prestávke do Čermeľa vo veľkom štýle a Myjava môže byť rada, že odišla domov s celkom prijateľným výsledkom, lebo to zaváňalo poriadnym debaklom.

KOŠICE. Paradox je, že prvé jarné víťazstvo žlto-modrých má na svedomí omladina v základnej jedenástke, 20-ročný Tomáš Huk a 18-ročný Milan Dimun, lebo „starí psi“ košického mužstva tentoraz prezentovali ukážky svojich ofenzívnych schopností na festivale zahodených šancí.

„Naši útočníci mali strašne veľa šancí a bolo na nich cítiť, ako veľmi chcú prelomiť to strelecké prekliatie. Využili to mladí chlapci z druhej vlny a som rád, že to boli práve oni, aspoň bude viac v kase...“ zavtipkoval si na margo momentálnej situácie v klube aj tréner MFK Marek Fabuľa.

Keby dal aj druhý...

Vraj i pokladník prvého mančaftu Miro Viazanko nehral iba preto, aby mohol na tribúne v pokoji počítať výšku „povinných vkladov“ košických mladíkov.

„No veru, mal také pokyny na tribúne... A rátal, rátal... Napokon zapísal Miňovi i mne po jednom góle,“ zasmial sa jeden zo „sponzorov kabíny“ Tomáš Huk.

Aj po otázke, či ich starší k tomu tlačili, aby dali góly.

„Áno, áno, presne tak, pretože nejaké peniaze treba do kasy dať.“

Tomáša Huka sme pred zápasom s Myjavou k prvému ligovému gólu aj my trochu vyhecovali.

Jeho otec síce prestal fajčiť už po prvom góle v A tíme v príprave, ale až gól v lige bol definitívnou pečiatkou na „úradnej listine“, v ktorej to synovi sľúbil.

A čo keby strelil aj druhý? Vtedy by otec nebodaj prestal aj piť či jesť?

„Ha-ha-ha, to nie... Ten druhý gól by som venoval svojej priateľke.“

Na našu otázku, či ona tiež fajčí, zareagovali kolegovia novinári hurónskym smiechom, tak trochu zlomyseľne dvojzmyselne, ale Tomáš sa statočne vynašiel: „Nie, nie, nie, v žiadnom prípade nedovolím, aby fajčila...“

Na to, že to bol prvý ligový gól, bola Tomášova radosť krátko po ňom trošku priskromná.

„Predsa, bol to len prvý gól v zápase a jeden gól ešte nič neznamenal, pretože v jesennej časti sme veľakrát stratili víťazstvo, keď sme viedli 1:0. Preto sme chceli dať čo najskôr druhý gól, čo sa nám podarilo a sme veľmi šťastní, že sme to udržali. Aj keď sme mohli pridať i tretí či štvrtý gól. Ale musíme byť vďační aj za tie dva.“

Tomášov gól bol nielen prvý, ale aj pekný.

„Bol to môj prvý ligový gól v kariére, takže pre mňa je zatiaľ najkrajší. Sadlo mi to presne tak, ako som chcel a som veľmi rád, že to bol nielen môj prvý, ale aj náš víťazný gól.“

Láka ho to viac dopredu

Človek by si naozaj myslel, že to bola dohoda s Milanom Dimunom, aby svoj premiérový zásah v lige oslávili spoločne.

„Aj ja som si to tiež uvedomil, že sme dali góly my, obaja mladí záložníci a útočníci nič... Ale dohoda taká nebola, vážne... Je úplne jedno, kto tie góly dá, hlavne, že sme vyhrali, konečne, sme šťastní,“ povedal Milan Dimun, druhý oslávenec.

Radosť mu nekalilo ani vedomie, že ten gól ho bude čosi stáť.

„Nuž, niečo tam určite bude, ale ešte neviem, koľko, lebo som nepozeral, aká je taxa za prvý ligový gól.“

Že ho dá defenzívny záložník, to je tak trochu proti (futbalovej) prírode...

„Áno, som skôr defenzívny záložník, ale kam ma tréner postaví, tak tam hrám a snažím sa tam podať čo najlepší výkon.“

Milana to však vždy ťahá skôr dopredu, aj keď má od trénera defenzívnejšie úlohy.

„Ááále, asi je lepšie byť viac vpredu, dávať góly a tak...“ netají svoje chúťky stredopoliar (či obranca) reprezentačnej 19-ky, presnejšie náhradník vo výbere trénera Milana Malatinského na kvalifikačný turnaj Elite Round v Nemecku o postup na majstrovstvá Európy 2015.

„Tak trošku ma mrzí, že som iba náhradník, ale čo už narobím...“

Možno nabudúce, trebárs hneď na finálovom turnaji.

Ak nadviaže na výkon, aký predviedol proti Myjave.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.