Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Pôjde Talian na hosťovanie do Prievidze?

Sportnet|Publikované 6. aug 2008 o 22:00

Brankárskou jednotkou v tíme corgoňligového nováčika sa stal opäť Miloš Buchta. V ešte prvoligovom Tatrane ňou pri postupe bol Jozef Talian. Počas

letnej prestávky sa Prešovčania posilnili. Aj medzi žrďami.

PREŠOV. Ku kmeňovým gólmanom 1.FC Tatran Prešov Buchtovi, Talianovi, L. Chovanovi a Polačekovi, pribudol pred vstupom na scénu v Corgoň lige odchovanec nitrianskeho futbalu Juraj Baláž. Pred pár dňami, ako sme už informovali, sa do Prešova z Kuvajtu vrátil Khaled Alrashidi.

Chovan už v Mikuláši

V prvých dvoch stretnutiach Tatranu v najvyššej súťaži s Artmediou a Ružomberkom chytal Buchta. Na lavičke sedel Talian. V nedeľňajšom zápase v Žiline podľa očakávania sa do brány zeleno bielych opäť postavil spoľahlivý brankár. Buchtovi ale pod Dubňom "asistoval" Baláž. Talian chytal doma za druholigové béčko. "To, kto pôjde do brány v tom ktorom stretnutí, aj to, kto zasadne na lavičku, je výhradne v kompetencii hlavného trénera Romana Pivarníka. On rozhoduje o nominácii na jednotlivé zápasy," podčiarkuje športový riaditeľ 1.FC Tatran Prešov Erik Bogdanovský. Na výber má aktuálne poltucet. "Už nie. Na polročné hosťovanie do druholigového Liptovského Mikuláša sme uvoľnili Lukáša Chovana."

Kuvajťan legislatívne ešte nevybavený

Podľa našich informácií by na hosťovanie mal odísť ešte jeden prešovský gólman. Vraj to bude Talian. Údajne by mal posilniť prvoligovú Prievidzu. "Pravdou je, že s Prievidzou máme dobré kontakty. Aj to, že by tam daktorý náš brankár mohol ísť hosťovať. Definitíva ale zatiaľ nepadla. Nie je však vylúčené, že s brankárom na Hornú Nitru zamieri aj niektorý náš hráč do poľa," prezrádza E. Bogdanovský. "Čo sa týka Khaleda Alrashidiho, jeho prestup do 1.FC Tatran nie je ešte vybavený. Je to zdĺhavejší proces. Možno do mesiaca sa to vyrieši. Khaled po tom, ako prejavil úmysel z Kuvajtu odísť na Slovensko, doma nechytal. Potrebuje teda v prvom rade kvalitne trénovať a získavať zápasovú prax zatiaľ v modelových či prípravných dueloch."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.