Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Poile ľutuje, že Lintner odišiel do Európy, Lašák na farmu, Cisár je fit

TASR|9. okt 2001 o 12:52

Nashville 9. októbra (TASR) - Generálny manažér zámorského hokejového klubu NHL Nashville Predators David Poile vyjadril po odchode slovenského hokejistu ...

Nashville 9. októbra (TASR) - Generálny manažér zámorského hokejového klubu NHL Nashville Predators David Poile vyjadril po odchode slovenského hokejistu Richarda Lintnera do Európy ľútosť nad jeho rozhodnutím.

Reprezentačného obrancu pred začiatkom novej sezóny vedenie klubu dravcov vyradilo z prvého mužstva a Lintner sa rozhodol nebojovať o návrat do NHL vo farmárskom tíme AHL v Milwaukee. "Želal som si, aby sa nevracal na Slovensko, pretože v priebehu ročníka sa môže zmeniť tak veľa vecí," vyjadril sa Poile a pokračoval: "Ale keď to tak chcel, dokážem to pochopiť. Richard bol sklamaný, že by nehral za Predators a asi aj tiež preto, že si ho nevybral žiadny z tímov NHL v doplňovacom drafte. Odišiel v presvedčení, že v Európe sa mu jeho hru podarí dostať na vyššiu úroveň ako v AHL."

Lintnerov už bývalý spoluhráč útočník Marián Cisár, ktorý úvod sezóny vymeškal pre zranenie slabín, je už opäť po zdravotnej stránke v poriadku a intenzívne naberá kondíciu. Či však nastúpi už v najbližšom štvrtkovom zápase, nie je vôbec isté. "Uvidíme, kde Marián zapadne, no v každom prípade to bude veľmi ťažké, niekoho z kádra teraz vyradiť," vyhlásil tréner Barry Trotz. Cisárove miesto úspešne zapĺňal v prvých dvoch zápasoch český nováčik Martin Erat.

Slovenský brankár Ján Lašák nastúpi po doliečení zraneného kolena v drese farmárskeho Milwaukee, no jeho súčasná situácia mu ešte niekoľko týždňov nedovolí hrať. Vedenie klubu z Nashvillu ho napriek tomu v pondelok preradilo z listiny zranených hráčov na súpisku Admirals z AHL.

Súvisiace články