Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

POHĽAD TRÉNERA

Sportnet|Publikované 23. nov 2005 o 23:00

Na stretnutie Betliar - Plešivec asi nebude rád spomínať ani jeden z aktérov. Nepresné verdikty rozhodcu, neuznané góly, podľa niektorých inzultácia

arbitra brankárov Plešivca Skokanom i nahnevaní domáci fanúšikovia, ktorí si vyrovnať účty z rozhodcom. Nasledovali zaujímavé vyjadrenia hlavného rozhodcu pre náš denník. Na tomto zápase bol samozrejme aj tréner Július Máťaš.

Tento zápas spôsobil dosť rozruchu. Ako sa na neho pozeráš s odstupom pár týždňov?

"Máš pravdu. Nejaký rozruch v Betliari naozaj bol, ale hlavne po zápase. Hŕstke alkoholom opojených divákov sa nepáčil konečný výsledok a domáhali sa "svojej" pravdy. No každá senzácia trvá len tri dni, a tak sme do štatistiky zaknihovali výsledok Betliar Plešivec 0:0, a to sa ráta."

Reakcia brankára Skokana na gól bola dosť prudká, rozhodca sa asi tiež nezachoval správne. Ako by si to riešil Ty na jeho mieste?

"Na čiom mieste? Na brankárovom? Ani mne by sa nepáčilo, keby som ležal na zemi, snažil sa prikryť loptu a súperi by do mňa kopali a tak ju vykopli spod mňa. Ja sa pri takýchto životných situáciách snažím zachovať chladnú hlavu a riadim sa heslom "mňa môže vytočiť len inteligent"! No keby som bol rozhodcom, hráči by si na mňa nedovolili ani len krivo pozrieť, nieto niečo vykrikovať a tobôž nie na mňa siahať. Riešil by som ich hneď kartami."

Aj keď ŠTK voči Skokanovi nevynieslo žiadny trest, už aj predtým mal podobné reakcie. Ako to riešite v klube, pretože inak patríte k najslušnejším mužstvám?

"Hráči si musia uvedomiť, že rozhodca má vždy pravdu, i keď občas niektorým utečú nervy. Máme kolektívne tresty, a to si hráči poväčšine uvedomujú a jeden druhého ukľudňujú. Za každú žltú kartu za rečnenie, prichádza interný kolektívny trest. So Skokanom sme mali ja a prezident klubu osobný pohovor, kde sme mu vytkli jeho reakcie na sporné momenty zápasov. On si svoju prchkú povahu uvedomuje a sľúbil, že sa bude krotiť, lebo si je vedomý, že by svojim vylúčením oslabil celé mužstvo. Taktiež chlapsky prijal osobný trest od výboru nášho klubu a to, že mu boli odňaté odmeny za posledný mesiac." (pp)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.