Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Pohľad medzi mantinely

Sportnet|Publikované 17. sep 2007 o 22:00

Viacerým fanúšikom už na začiatku nového ročníka extraligy nejde do hlavy, prečo je dnešok prázdny a nie je na programe ďalšie kolo súťaže. Pritom

nie je žiadna reprezentačná prestávka, nehrajú sa ani zápasy v KP či v iných klubových súťažiach.

Vysvetlenie šéfa

Podobný scenár sa bude opakovať aj v ďalšom priebehu zápolení. Vysvetlenie je jednoduché a poskytol nám ho šéf riadiaceho orgánu - spoločnosti Pro-Hokej Vladimír Paštinský. Hracími dňami najvyššej súťaže sú piatky a nedele, teda už nie utorky. Tie sú do kalendára vlastne len vsúvané. Tak ako to bolo kedysi s nedeľami. Lenže postupne predstavitelia zástupcov prišli na to, aby ťažisko diania medzi mantinelmi bolo ku koncu týždňa, nie na jeho začiatku. V skutočnosti sú však všetky tri dni rovnocenné a iba miestami vypadne utorok. Možno sa to zdá na prvý pohľad nelogické, že sa hokejisti naháňajú po nedeliach či víkendoch, ale takto je to proste dané.

Prvý, čo stratil trpezlivosť

To, že špecialistami na výmeny trénerov sú Nitrania, sa vedelo už predtým (stačí si spomenúť na odchod Stavjaňu uprostred play-off). Predstavitelia klubu spod Zobora sa nerozpakovali znovu rozvíriť hladinu, keď im stačili už štyri kolá na to, aby povedali dosť! - na adresu Dorniča. Tieto expresné kopačky si vyslúžil tým, že nedokázal mužstvo priviesť počas uplynulých zápasov ani raz k víťazstvu. Paradoxné je, že Nitrania siahli znovu po českom koučovi Vlachovi. Zaujímavé bolo i vysvetlenie predsedu predstavenstva Plandoru, že nešlo len o slabé výsledky, ale i nedostatočný herný prejav. Nuž, keby postupovali podľa podobnej šablóny aj inde, každý rok by padali hlavy vo viacerých tímoch. A dokonca i tých koučov, čo v závere ašpirujú so zverencami na medaily a dokonca sú z nich majstri. Veď história súťaže nás učí, že začiatok zvyknú mať mnohí kostrbatý a spravidla tí, čo sa tomu vyhnú, podľahnú kríze neskôr. Kritizovať Nitranov za túto expresnú analýzu diania však neradno (azda vedia, čo činia), len si možno položiť otázku, či chceli získať primát v rýchlosti odvolania kormidelníka.

Sršne dostali impulz

Zrejme ako sršne si budú počínať v ďalšom priebehu súťaže mladíci zgrupovaní pod hlavičkou SR 20. Pvý raz totiž siahali po bodoch a hoci im ušli až v samostatných nájazdoch, bol to pre nich mocný impulz. Je len otázkou času, kedy tento tím získa skalp daktorého zo súperov a Nitra sa o tom presvedčila. Pre atraktívnosť a hlavne dramatickosť zápolení je to dobrý signál. Ukázalo sa, že aj pre "pozbierancov" z celého Slovenska, ktorí našli prechodné bydlisko v Púchove, má čarovnú moc akože domáce prostredie. Tam sa totiž predstavili po prvý raz a okamžite to na ich hre bolo cítiť. Keď sme už pri tomto nováčikovi, nemožno si odpustiť pochvalnú poznámku na adresu druhého nováčika z Kežmarku. Ten nekopíruje odovzdanosť niektorých iných s týmto štatútom, akí sa vyskytli v minulosti (trebárs Spišiaci), ale v pasovačke vystupuje ako rovnocenný s hocikým, hoci nie vždy úspešne. Tým však získava minimálne sympatie a rešpekt.

ŠTEFAN KÚŠIK

stefan.kusikkorzar.sk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.