Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Pohárová blamáž pre Barcelonu, Valenciu i Zaragozu

SITA|28. okt 2004 o 12:00

MADRID 28. októbra (SITA) - Prvé kolo španielskeho Kráľovského pohára (Copa del Rey) vo futbale sa už tradične zmenilo na Waterloo pre niekoľkých favoritov. Úvodný duel "neprežil" aktuálny líder Primera ...

MADRID 28. októbra (SITA) - Prvé kolo španielskeho Kráľovského pohára (Copa del Rey) vo futbale sa už tradične zmenilo na Waterloo pre niekoľkých favoritov. Úvodný duel "neprežil" aktuálny líder Primera Division FC Barcelona, ktorý v lige z ôsmich zápasov sedem vyhral a jeden remizoval, v stredu však prehral po predĺžení na ihrisku treťoligového UEA Gramenet. Jediný gól duelu dal v 97. min domáci žolík Oscar Ollés. Tréner Barcy Frank Rijkaard nechal odpočívať niekoľko hviezd a z prehry nerobil veľkú vedu: "Nechcem sa na nič vyhovárať, ale chýbalo nám šťastie. Moji zverenci skúšali všetko, snažili sa, ale z mnohých šancí nedali gól. Niečo také sa môže stať, v pohári nie sú prekvapenia ničím výnimočným." Blamáži sa nevyhol ani úradujúci španielsky majster Valencia, ktorý uhral rovnaký výsledok v Lleide. Prezident "chez" Juan Soler síce vyjadril koučovi Claudiovi Ranierimu dôveru, zároveň však zdvihol varovný prst. "Je to veľmi zlý výsledok. Príčiny musíme rýchlo analyzovať. Nedarí sa nám, nie je to tá Valencia, akú by sme všetci chceli vidieť. Nechcem robiť unáhlené rozhodnutia. Sadneme si spolu s Claudiom a budeme hľadať riešenie," vyhlásil Soler. S pohárom sa lúčil aj obhajca Real Zaragoza, ktorý podľahol účastníkovi druhej najvyššej súťaže Gimnastic Tarragona na jeho pôde 1:2. V nervóznom stretnutí dohrával prvoligista bez dvojice vylúčených hráčov a v početnej nevýhode dokázal dvojgólové manko iba skorigovať po strele Zapatera v nadstavenom čase. Súboj druholigistu s tímom Primera Division vyznel priaznivo aj pre Terrassu, ktorá si doma poradila s Espanyolom Barcelona po penaltovom rozstrele. Po predĺžení sa zápas skončil 1:1.