Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Pohár UEFA má po prvý raz v histórii na programe skupinovú fázu

Sportnet|Publikované 5. okt 2004 o 22:00

V sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) v Nyone vyžrebovali v utorok napoludnie 2. kolo Pohára UEFA 2004/2005. Po prvý raz v histórii sa v ňom bude

hrať skupinovým systémom. Štyridsať mužstiev rozdelil žreb do ôsmich päťčlenných skupín, v ktorých sa tímy stretnú jednokolovo každý s každým, t. j. jedno mužstvo odohrá dve stretnutia v domácom prostredí a dve na súperovej pôde. Do 3. kola Pohára UEFA postúpia prvé tri tímy z každej skupiny (spolu 24), ktoré na celkový počet 32 mužstiev doplní osem klubov z tretích miest zo základných skupín Ligy majstrov.

Program zápas skupinovej fázy Pohára UEFA:

A-SKUPINA: Feyenoord Rotterdam (Hol.), Schalke 04 (Nem.), FC Bazilej (Švajč.), Heart of Midlothian (Škót.), Ferencváros Budapešť (Maď.).

PROGRAM ZÁPASOV: 21. októbra (štvrtok): Feyenoord - Hearts, Schalke 04 - Bazilej, 4. novembra (štvrtok): Hearts - Schalke 04, Ferencváros - Feyenoord, 25. novembra (štvrtok): Bazilej - Hearts, Schalke 04 -

Ferencváros 1. decembra (streda): Ferencváros - Bazilej, Feyenoord - Schalke 04, 16. decembra (štvrtok): Bazilej - Feyenoord, Hearts - Ferencváros.

B-SKUPINA: AC Parma (Tal.), Besiktas Istanbul (Tur.), Athletic Bilbao (Šp.), Steaua Bukurešť (Rum.), Standard Liége (Belg.).

PROGRAM ZÁPASOV: 21. októbra (štvrtok): Bilbao - Parma, Steaua - Standard, 4. novembra (štvrtok): Parma - Steaua, Besiktas - Bilbao, 25. novembra (štvrtok): Standard - Parma, Steaua - Besiktas, 1. decembra (streda): Besiktas - Standard, Bilbao - Steaua, 16. decembra (štvrtok): Standard - Bilbao, Parma - Bestiktas.

C-SKUPINA: FC Bruggy (Belg.), Real Zaragoza (Šp.), FC

Utrecht (Hol.), Dnepr Dnepropetrovsk (Ukr.), Austria Viedeň (Rak.).

PROGRAM ZÁPASOV: 21. októbra (štvrtok): Zaragoza - Utrecht, Dnepropetrovsk - Bruggy, 4. novembra (štvrtok): Utrecht - Dnepropetrovsk, Austria - Zaragoza, 25. novembra (štvrtok): Bruggy - Utrecht, Dnepropetrovsk - Austria, 1. decembra (streda): Austria - Bruggy, Zaragoza - Dnepropetrovsk, 16. decembra (štvrtok): Bruggy - Zaragoza, Utrecht - Austria.

D-SKUPINA: Newcastle United (Angl.), Sporting Lisabon (Portug.), FC Sochaux (Fr.), Panionios Atény (Gréc.), Dinamo Tbilisi (Gruz.).

PROGRAM ZÁPASOV: 21. októbra (štvrtok): Panionios - Newcastle, Tbilisi - Sochaux, 4. novembra (štvrtok): Newcastle - Tbilisi, Sporting - Panionios, 25. novembra (štvrtok): Sochaux - Newcastle, Tbilisi - Sporting, 1. decembra (streda): Sporting - Sochaux, Panionios - Tbilisi, 16. decembra (štvrtok): Sochaux - Panionios, Newcastle - Sporting.

E-SKUPINA: Lazio Rím (Tal.), Villarreal (Šp.), FC Middlesbrough (Angl.), Partizan Belehrad (Srb. a Č. Hora), Egaleo Atény (Gréc.).

PROGRAM ZÁPASOV: 21. októbra (štvrtok): Egaleo - Middlesbrough, Lazio - Villareal, 4. novembra (štvrtok): Middlesbrough - Lazio, Partizan - Egaleo, 25. novembra (štvrtok): Villarreal - Middlesbrough, Lazio - Partizan, 2. decembra (štvrtok): Partizan - Villarreal, Egaleo - Lazio, 15. decembra (streda): Villarreal - Egaleo, Middlesbrough - Partizan.

F-SKUPINA: Glasgow Rangers (Škót.), AJ Auxerre (Fr.), GAK Graz (Rak.), Amica Wronki (Poľ.), AZ Alkmaar (Hol.).

PROGRAM ZÁPASOV: 21. októbra (štvrtok): Auxerre - GAK Graz, Amica Wronki - Rangers, 4. novembra (štvrtok): GAK Graz - Amica Wronki, Alkmaar - Auxerre, 25. novembra (štvrtok): Rangers - GAK Graz, Amica Wronki -

Alkmaar, 2. decembra (štvrtok): Alkmaar - Rangers, Auxerre - Amica Wronki, 15. decembra (streda): Rangers - Auxerre, GAK Graz - Alkmaar.

G-SKUPINA: VfB Stuttgart (Nem.), Benfica Lisabon (Portug.), Dinamo Záhreb (Chorv.), SC Heerenveen (Hol.), SK Beveren (Belg.).

PROGRAM ZÁPASOV: 21. októbra (štvrtok): Beveren - VfB Stuttgart, Benfica - Heerenveen, 4. novembra (štvrtok): VfB Stuttgart - Benfica, Dinamo - Beveren, 25. novembra (štvrtok): Heerenveen - VfB Stuttgart, Benfica - Dinamo 2. decembra (štvrtok): Dinamo - Heerenveen, Beveren - Benfica, 15. decembra (streda): Heerenveen - Beveren, VfB Stuttgart - Dinamo.

H-SKUPINA: AEK Atény (Gréc.), OSC Lille (Fr.), FC Sevilla (Šp.), Alemannia Aachen (Nem.), Zenit Petrohrad (Rus.).

PROGRAM ZÁPASOV: 21. októbra (štvrtok): Aachen - Lille, Petrohrad - AEK, 4. novembra (štvrtok): Lille - Petrohrad, Sevilla - Aachen, 25. novembra (štvrtok): AEK - Lille, Petrohrad - Sevilla, 2. decembra (štvrtok): Sevilla - AEK, Aachen - Petrohrad, 15. decembra (streda): AEK - Aachen, Lille - Sevilla.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.