Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Pohár starostu získali Rožňavčania

Sportnet|Publikované 14. júl 2008 o 22:00

V MUŽSTVÁCH SA OBJAVILI NOVÉ TVÁREV nedeľňajšom turnaji si Polomčania i Rožňavčania mohli zmerať sily so súpermi zo stredu Slovenska. V úmornej

V MUŽSTVÁCH SA OBJAVILI NOVÉ TVÁRE

V nedeľňajšom turnaji si Polomčania i Rožňavčania mohli zmerať sily so súpermi zo stredu Slovenska. V úmornej páľave nakoniec obaja postúpili do finále, ktoré sa stalo korisťou štvrtoligistu. Svoje kanonierske danosti potvrdil Jozef Rencsok štyrmi gólmi.

GEMERSKÁ POLOMA. V prvom zápase sa stretli domáci futbalisti s prvoligovým dorastom Dukly Banská Bystrica. Polčasové vedenie 3:2 neudržali a zdalo sa, že sa schyľuje k penaltovému rozstrelu. Proti však bol R. Greško, ktorý gólom v závere rozhodol o postupe domácich.

Pomohli penalty

Obaja súperi nastúpili v viacerými dorastencami v zostave. Rožňavčania začali vo veľkom štýle a veľmi rýchlo sa gólmi M. Polláka a Rencsoka ujali vedenia. S pribúdajúcimi minútami začali hráči Čierneho Balogu získavať prevahu. Do polčasu sa im podarilo znížiť. Po prestávke sa obraz hry príliš nemenil. Keď Partizán vyrovnal, bolo jasné, že sa schyľuje k penaltovému rozstrelu. V ňom boli úspešnejší Rožňavčania.

Ocenili ich

Turnaj bol súčasťou osláv 80. výročia založenia TJ Družstevník Gemerská Poloma. V prestávke medzi zápasmi bolo viac ako šesťdesiat členov telovýchovnej jednoty odmenených pamätným listom a malým darčekom.

Po zápase internacionálov prišli na rad zápasy o konečné umiestnenie. Tretie miesto si vybojovali dorastenci Dukly Banská Bystrica. Finálový zápas priniesol vyrovnaný prvý polčas, v ktorom vyhrali o gól Rožňavčania. Po prestávke sa domáci Družstevník ešte dotiahol na štvrtoligistu, ale potom už bol súper nad ich sily. Hráči SP MFK pridali ešte ďalšie štyri góly.

Nové tváre

Aj keď sa Polomčania vzdali postupu do V. ligy, do novej sezóny sa snažia káder posilniť. V bráne by sa mal objaviť Š. Mišina a na dobrej ceste je aj príchod obrancu Kollára. V zostave ostáva aj P. Rogos a na skúške je v mužstve víťaza I. triedy aj O. Šomšák z Pače.

V pozmenenej zostave prišli aj hráči SP MFK. V ich drese nastúpil B. Kuzma, ktorý sa rozohráva po zranení. Svoje miesto v zostave hľadajú aj teraz už bývalí dorastenci P. Breuer, Piaterík či M. Pollák, ktorý sa prezentoval aj jedným gólom.

FAKTY

n Gemerská Poloma - Dukla Banská Bystrica (dorast) 4:3 (3:2) Góly Mihálik, Šomšák, Z. Greško, R. Greško - Balík, Urban, Čola

n SP MFK Rožňava - Partizán Čierny Balog 2:2 (2:1) na penalty 5:4 Góly Rencsok, M. Pollák - Štulajter, Čiliak

n o tretie miesto Dukla Banská Bystrica (dorast) - Partizán Čierny Balog 2:1 (1:0) Góly Púchy, Urban - Štulajter

n finále Gemerská Poloma - SP MFK Rožňava 3:7 (2:3) Góly M. Ďuriček 2, Šomšák - Rencsok 3, Lörincz 2, Breuer, Urban

n Gemerská Poloma: Krnáč (Mišina) - Kollár, Hatvaník, V. Mihálik, Gunár, M. Ďuriček, Rogos, R. Greško, Ferenčák, Z. Greško, M. Mihálik, Šomšák, V. Ďuriček, Die

n Rožňava: Szabó (Šalamon) - Korfanta, Varga, Urban, Zatroch, Meszner, Lörincz, B. Kuzma, M. Pollák, Pavlík, Rencsok, P. Breuer, Piaterík

n Banská Bystrica: Kuvik - Podstavec, Sýkora, Nagy, Balík, Ľupták, Brašen, Obročník, Púchy, Gallo, Urban, Kubaský, Čola, Kapusta, Bobrovský, Halada, Konder, Poliach, Jurky

n Čierny Balog: Kupec - Pančík, Pečovský, Auxt, Daxner, Čiliak, Štulajter, Šavlík, Bábela, Turňa, Pobožný, Daxner, Belko, Očenáš