Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Pohár putuje do Sniny

Sportnet|Publikované 27. máj 2009 o 22:00

Na neustáleho dažďa sa včera v Michalovciach hralo finále regionálnej časti Slovenského pohára vo futbale. Proti sebe nastúpili líder štvrtej ligy skupiny sever Snina, proti treťoligovej Lokomotíve.

Vo vyrovnanom stretnutí sa o víťazovi nerozhodlo v riadnom hracom čase, keď sa duel skončil bezgólovou remízou. V jedenástkovom rozstrele rozhodla šiesta séria, keď Haničák nedal a Aľušík gólom k pravej žrdi rozhodol o zisku pohára pre štvrtoligistu.

Snina - Lok. Košice 0:0 na pok. kopy 5:4

MICHALOVCE. Ako domáci boli v zápise uvedení Sninčania, ktorí verní svojej povesti ofenzívneho celku nastúpili s tromi útočníkmi, železničiari naopak s piatimi záložníkmi. Aj to nasvedčovalo, že sa budú skôr spoliehať na zadné vrátka na mokrom trávniku. Od začiatku sa hralo vo svižnom tempe, avšak prevažne v strede poľa. Aj preto bolo šancí poskromne, v prvom polčase zaujal lob Bednára, keď prehodil aj vybiehajúceho Repovského. Na druhej sa ocitol v dobrej pozícii Grunvaldský, ale namiesto strely volil prihrávku na obsadeného Lipnického. O niekoľko minút neskôr zaváhal Mišenčík, ktorý namiesto hlavičku rovnako hľadal spoluhráča. Po zmene strán boli aktívnejší Sninčania, ktorí dali 65. min. gól, ale pre údajné postavenie mimo hry Bednára gól nepadol. Okrem tohto okamihu za zmienku stála strela Tomčáka z diaľky, Bertu či Gedeona v závere stretnutia. V riadnom hracom čase gól nepadol a tak o víťazovi rozhodovali strely zo značky pokutového kopu. V jedenástkovej lotérii mali lepšie nervy hráči Sniny, ktorí nedali gól v piatej sérii. V tretej zaváhal Mišenčík a v šiestej Haničák, ktorých vychytal brankár Diňa, ktorý tak rozhodol o cennom víťazstve Sniny v regionálnej časti pohára a vybojoval si aj účasť v predkole Slovenského pohára.

ŠTATISTIKA

ŽK: Bednár, Červeňák – Chalupka, Gazda. Rozhodca: Špivák. Divákov 300. SNINA: Diňa – Krajník, Tomčák, Jankaj (90. Sidor), Brečka – Červeňák, Aľušík, Hišem (79. Vantara) – Pčola, Bednár, Lukáč. LOKOMOTÍVA: Repovský – Haničák, Chalupka, Gazda, Jurek – Molnár, Chmelo, Berta (77. Baránek), Mišenčík, Grunvaldský – Lipnický (55. Gedeon).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.