Pohár predsedu ObFZ Rožňava pozná finalistov

Peter Podolinský|Publikované 25. jún 2018 o 22:00

Tohtoročná novinka v súťažiach sa blíži do finále.

Pohár predsedu ObFZ Rožňava pozná finalistov: fotogaléria

25.6.2018

ROŽŇAVA/PLEŠIVEC. Premiérový ročník súťaže o Pohár predsedu ObFZ Rožňava sa chýli ku koncu.

Uplynulý víkend odohrali mužstvá semifinálové zápasy.

V Plešivci privítal v sobotu podvečer domáci účastník 7. ligy súpera z 6. ligy, Baník Rožňavské Bystré.

Hostia začali nebojácne a po polhodine hry viedli o dva góly.

Domácim sa v závere polčasu podarilo znížiť. Do hry ich v druhom polčase vrátil gól Lavena na 2:2.

V závere zápasu sa hosťom predsa len podarilo strnúť víťazstvo na svoju stranu, keď Lipták Giba premenil štandardku.

Druhý semifinálový zápas odohrali v nedeľu podvečer.

Aktuálny víťaz 3. ligy dorastencov MFK Rožňava posilnení o bratov Duczmanovcov hostil druhý tím 6. ligy Tatran Betliar.

Skúsenosti sa prejavili už do prestávky, keď sa Betliarčania prezentovali dvoma gólmi.

Bojovali aj mladí rožňavskí hráči, ale viazla im koncovka.

Po prestávke začalo viaznuť zakončenie aj hosťom.

Viacero sľubných akcií tak skončilo bez efektu.

Dorastenci mali viacero možností zdramatizovať zápas, no gól však prišiel až v závere zápasu, keď v 90. min. premenil Ikri nariadenú penaltu.

Vo finále sa tak stretnú Baník Rožňavské Bystré a Tatran Betliar.

Hrať sa bude na neutrálnej pôde, teda na ihrisku MFK Rožňava v piatok o 18.00 hod.

Štatistika

Plešivec – Rožňavské Bystré 2:3 (0:2)

Góly: 44. J. Fabian, 65. Z. Laven – 27. J. Bocko, 32. R. Ďurský, 87. J. Lipták Giba. ŽK: 45. A. Szaniszló – 85. M. Tóth. R: D. Poťmák. D: 50.

PLEŠIVEC: K. Molnár – Zs. Liptai, R. Volčko, Z. Laven, T. Čech (83. M. Laven), J. Fabian, A. Szaniszló, R. Kováč, D. Szkokan (72. K. Horváth), J. Lőkős (72. R. Viola), Z. Tomi.

ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: M. Uhrín – J. Tomi (74. F. Znak), R. Jakab, T. Kuchta, M. Molnár, P. Kubej, Š. Dorkin, J. Lipták Giba (89. V. Lalik), M. Tóth, R. Ďurský (73. P. Milko), J. Bocko (46. S. Dzureň).

Rožňava dorast – Betliar 1:2 (0:2)

Góly: 90. M. Ikri (11 m) – 9. L. Lörincz, 29. R. Fabian. ŽK: 27. B. Harabin – 74. M. Árvay. R: G. Rási. D: 60.

ROŽŇAVA dorast: M. Deméň – T. Ivanič, D. Lindák (65. Z. Répási), M. Ikri, A. Ragán, A. Smolko, T. Leštách, D. Duczman, B. Harabin, T. Duczman, M. Horvát (46. J. Ivanič).

BETLIAR: Ľ. Šofranko – S. Cirbus, I. Lörincz, M. Marciš, D. Szilardi, M. Ďuriček, R. Fabian, T. Handlovič, P. Boroš (80. D. Poťmák), L. Lörincz (61. L. Poťmák), L. Buday (46. M. Árvay).

Autor: Peter Podolinský