Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Pohár pre víťaza si odniesli Jelšavčania

Sportnet|Publikované 22. dec 2003 o 23:00

Plešivec - V príjemnej a priateľskej atmosfére sa v plešiveckej kolkári stretli hráči a priaznivci kolkárskeho športu na tradičnom Vianočnom turnaji.

Víťazstvo a pohár pre najlepšie družstvo získala Jelšava B v zložení Ondrík, Bráz, J. Raffay a Kupčík. Medzi jednotlivcami bol najlepší Gejza Knap ml. s 448 zhodenými kolkami. Súťaž pripravil Kolkársky klub Plešivec v spolupráci s obecným úradom. Hlavným rozhodcom bol Ján Raffay z Jelšavy.

Na turnaji sa zúčastnilo šesť družstiev z Plešivca, Jelšavy, Rimavskej Soboty a Fiľakova. Predstavilo sa 26 hráčov. Z Plešivčanov chýbal Ľ. Lipták. Vo vynikajúcom svetle sa ukázali hráči Jelšavy. Obe družstvá sa dostali na stupne víťazov. Vo víťaznom družstve Jelšavy B sa spojila skúsenosť s mladosťou. Dobre zahrali Ondrík a Kupčík, na svoj vek si veľmi slušne počínal aj J. Raffay, ktorý vytiahol družstvo k víťazstvu. Druhé miesto patrí Fiľakovu, v drese ktorého hral G. Knap ml. Na svojom konte má titul juniorského majstra sveta. V súčasnosti hrá v drese extraligovej Podbrezovej, ktorá sa zúčastňuje aj medzinárodných súťaží. Na dráhach sa stretol v súboji s najlepším hráčom plešiveckého "áčka" T. Pašiakom a zdolal ho. Domácim kolkárom sa nedarilo. Podpísalo sa tom aj to, že súťaž v II. lige už skončila a kvôli pracovným povinnostiam mali menej času na tréning. "Priebeh celej súťaže bol na slušnej úrovni. Hráčom sa podarilo zhodiť dosť vysoký počet kolkov, veď osemnásti kolkári sa dostali nad 400 bodov. Je to veľmi dobrý priemer, ešte ani jeden rok nebol taký. Naši hráči nemali svoj deň, mohli hodiť aj viac. Vynikajúci boli Jelšavčania, ktorí čerpajú zo širokej hráčskej základne", povedal predseda KK Plešivec Matej Kováč a pokračoval, "Gejza Knap ml. hral vynikajúco, bolo vidieť, že to má v ruke. Jeho štart bol prínosom najmä pre mladých hráčov, ktorí mohlo od neho čo to odkukať."

Výsledky družstiev: 1. Jelšava B (Ondrík, J. Raffay, Bráz, Kupčík) 1689 bodov, 2. Fiľakovo (Gallo, Murín, Šimon, G. Knap ml.) 1670 bodov, 3. Jelšava A (M. Raffay, Kovářik, Šibal, T. Pašiak) 1666 bodov

Výsledky jednotlivcov: 1. G. Knap ml. (Fiľakovo) 448 bodov, 2. Ondrík (Jelšava B) 438 bodov, 3. Kupčík (Jelšava B) 438 bodov (od druhého bol v dorážke horší o štyri kolky), 4. Šibal 436 (Jelšava A) bodov, 5. G. Knap st. (Fiľakovo) 423 bodov, 6. Povinszky (Rimavská Sobota) 427 bodov

"V novom roku nás čaká turnaj vo Fiľakove, uvidíme ako si tam budú kolkári KK Plešivec počínať. Chcem sa poďakovať všetkým zúčastneným družstvám, obci Plešivec, všetkým sponzorom i pánovi Szabadosovi za chutný guláš. Všetkým chcem popriať veľa šťastia a zdravia v novom roku", zakončil M. Kováč.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.