Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Pohár OFZ Prešov získala Chminianska Nová Ves

Sportnet|Publikované 2. sep 2002 o 22:00

Šarišské Michaľany - Na futbalovom štadióne OŠK Šarišské Michaľany sa hralo finále deviateho ročníka Pohára OFZ Prešov. Prebojovali sa doň mužstvá

Záborského (po víťazstvách nad Kapušanmi 9:1, AFK Prešov 2:0 a kontumačnou výhrou nad Uzovcami 2:0) a Chminianskej Novej Vsi (Kojatice 2:0, Jarovnice 10:1, Fričovce 5:0).

Záborské - Chminianska Nová Ves 1:3 (1:2)

Aj keď skóre finále otvoril podľa zápisu o stretnutí domáci Vladimír Baran v 12. minúte súboja, v ďalšom priebehu strelecké slovo patrilo už len futbalistom Chminianskej Novej Vsi. V 30. min. vyrovnal Peter Markuš, ktorý o štyri minúty neskôr pridal i svoj druhý gól. Víťazstvo "hosťujúceho" tímu podčiarkol tretím gólom Martin Leško v 70. minúte zápasu. Pred 400 divákmi rozhodovali: Vargovčík - M. Tall, S. Tall. Záborské: Remper - Vend. Baran, Kosiar, Zusko, Hovaňák, Ficko, Vojtko, Vl. Baran, Kakaščík, Renčko, Dvorožňák. Chminianska Nová Ves: J. Jakubko - D. Majchcer, T. Majcher, Andreanský, Kožuch, Markuš, Kapičák, Pošivák, L. Majcher, R. Jakubko, Leško.

V predzápase finále OFZ Prešov sa stretli dorastenecké výbery okresov Prešov a Sabinov s výsledkom 5:3. Za "Prešovčanov" skórovali: J. Dlugoš 2, L. Tomaščík, J. Ferenc, O. Jusko, za "Sabinovčanov": P. Hatala, F. Dužda a S. Šuhaj.