Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Pohár nad hlavou je fantastický pocit

Radosť preveliká (Autor: rosa)
Sportnet|Publikované 22. máj 2009 o 00:00

Víťazstvo v Slovenskom pohári je najväčším úspechom pre každého jedného futbalistu v kádri MFK. Bezprostredne po zápase sa o svoje dojmy s nami podelil kapitán tímu Peter Bašista.

SENEC.

Aký je to pocit zdvihnúť pohár nad hlavu?

- Fantastický. Je síce trochu ťažší, ale veľmi ma teší, že sme ho získali. Čaká nás s ním radostná cesta domov. Spokojnosť z vykonanej práce celého kolektívu je namieste. Veľmi zodpovedne sme sa pripravovali na tento súboj. Prispôsobili sme k tomu i tréningy. Pomohlo nám i voľno na stretnutie v Nitre. Pohár sme vyhrali zaslúžene. Myslím si, že Petržalka bola v tomto zápase slabším mužstvom.

Šampanské vraj najlepšie chutí z víťaznej trofeje...

- Bezpochyby. Zatiaľ sa mi veľa neušlo, lebo som mal iné povinnosti a chlapci ma predbehli, ale ešte si to počas cesty určite vynahradím.

Koľko zastávok budete mať po ceste?

- Ťažko povedať. Uvidíme, koľko ich organizmus zvládne. Chceme byť síce čím skôr doma, no pohár sa nevyhráva každý rok.

Veľa nechýbalo, aby ste nakoniec neoslavovali víťazstvo v pohári... Čo ste išli povedať fanúšikom?

- Poprosil som ich, aby sa upokojili. Sme im vďační za to, že nás prišli podporiť a vytvorili celkom slušnú atmosféru. Pravda, až na tie dve prerušenia. Prosil som ich, nech fandia a povzbudzujú normálne.

Samotné stretnutie ste začali veľmi dobre. V I. polčase ste Petržalku k ničomu nepustili, no hneď po prestávke prišla studená sprcha.

- To sú tie naše nešťastné nástupy. Ak nie na začiatku zápasu, tak na druhý polčas... Chyba v defenzíve. Lopta dlho letela a jednoducho nemôže hráč sám z voleja zakončiť medzi päťkou a jedenástkou. Lopta v takýchto prípadoch nemôže dopadnúť na zem. Musíme ísť do súboja, prípadne zdvojovať. Chvalabohu sme odpovedali pomerne rýchlo druhým gólom a myslím si, že ten nás upokojil. Dobre sme si prihrávali loptu. Petržalka sa síce snažila, ale my sme sa dobre presúvali, defenzívu sme zvládali v pohode a súpera sme nepúšťali do vyložených šancí. Zo strany Artmedie už išlo len o nakopávanie lôpt a hru na náhodu, že niečo pri odkopoch zaškrípe. Nám to vyhovovalo, lebo sme útočili do otvoreného priestoru. Máme na to typy hráčov, čo sme aj využili na strelenie tretieho gólu.

V predzápasovom bulletine ste na otázku, komu by ste priali gól vo finálovom zápase, odpovedali, že Jánovi Novákovi...

- Prial som mu to a vyšlo to. Janyho gól bol pre nás veľmi upokojujúci. Som rád, že mu to sype a mužstvu bude môcť naďalej pomáhať.

Už v sobotu o 17.30 hod. vás čaká ligový súboj doma s Trnavou.

- Dúfam, že v zostávajúcich troch zápasoch podáme také výkony, aby spokojnosť prevládala až do konca sezóny. Splnili sme cieľ, ktorý sme si stanovili a máme z trofeje obrovskú radosť. Vidieť, že na tomto mladom mužstve sa dá stavať. V Senci ukázalo, že duel zvládlo i po psychickej stránke, takže spokojnosť je namieste. Verím, že podáme dobrý výkon aj proti Trnave. Dúfam, že po seneckom úspechu príde na štadión aj viac fanúšikom a odvďačíme sa im dobrým výkonom.

Súvisiace články