Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

POHÁR FIBA / Karnay: "Dievčatá si dali povedať, že basketbal je o bodoch, nie o prihrávkach"

Sportnet|Publikované 23. nov 2006 o 23:00

Košice Basketbalistky K Cero V.O.D.S. Košice zvládli dôležitý krok na ceste za postupom zo základnej skupiny Európskeho pohára FIBA, keď doma

zdolali litovské Marijampole 86:65. Slovenský šampión tak uniesol úlohu favorita a svojho protivníka herne pod domácimi košmi prevýšil.

"Plne sa potvrdili moje slová spred zápasu, že družstvo Marijampole nie je žiadnym outsider. Disponoval kvalitnými, skúsenými hráčkami, ktoré si vedeli poupratovať pod oboma košmi. Mali sme dosť veľké problémy v presadzovaní sa. Nakoniec škoda nekoncentrovanosti v závere, 25-bodový rozdiel by lepšie spĺňal rozdiel vo výkonnosti," zhodnotil tréner K Cero V.O.D.S. Vladimír Karnay. Východniarky napokon zvíťazili hladko, ale v úvode mali problémy, keď prehrávali 0:7. Začiatok stretnutia teda rozhodne nebol podľa predstáv. Našťastie, trvalo to len krátko. "Pocítili sme neúčasť Mazzanteovej, dievčatá si loptu iba podávali. Až po razantnom oddychovom čase si dali povedať, že basketbal je o bodoch, nie o prihrávkach. Vtedy sme začali zápas otáčať." Vstup do druhej štvrtiny bol ozaj famózny, jej úvod vyhrali Košičanky 18:1 a vypracovali si tým rozhodujúci náskok. Viedli zrazu 40:21 a to znamenalo upokojenie a nárast sebavedomia, čo sa pozitívne prejavilo i na výkone Košičaniek, ktoré predviedli niekoľko veľmi pekných kombinačných akcií. "Pridali sme na rýchlosti i dôraze, lopta častejšie lietala z ruky do ruky. Oživenie priniesla Luisa Michulková, ktorá si svoju pozíciu zastala ozaj vynikajúco," pochválil V. Karnay hráčku, po ktorej príchode na ihrisko získali domáce pevnú pôdu pod nohami. Celkovo sa potvrdilo i to, že súperky nedisponujú príliš širokým kádrom, čo domáce postupne zúžitkovali. "Určite, šírka kádra rozhodovala. Ako som už spomenul, z našich striedajúcich hráčok najmä Michulková bodovo oživila družstvo a pomohla prakticky zastúpiť aj Mazzanteovú." Zranenie kanonierky Mazzanteovej teda bolo citeľné iba v úvode, keď si hráčky museli uvedomiť, že streleckú zodpovednosť budú za ňu musieť prebrať. "Áno, bolo to tak. Veď sme začali hrať troma stratenými loptami, ktoré vyplývali z nezmyselnosti prihrávok namiesto jednoduchého zakončenia. Potom si dievčatá dali povedať, začali sme hrať smerom na kôš a hneď sa to prejavilo i na výsledku."

Trojnásobné majsterky slovenska teda úlohu zvládli a tentoraz mohli byť so svojim vystúpením spokojné. Súperky od druhej štvrtiny držali na dištanc, nedovolili im vrátiť sa do stretnutia a neraz rozlieskali i divákov. "Áno, som spokojný, 21-bodov rozdiel je napokon slušný. Verím, že v odvete v Marijampole pôjdeme tiež na víťazstvo. Tam nám po domácom výsledku bude stačiť aj najtesnejšia výhra, nebudeme musieť naháňať skóre, čo je dobrá východisková pozícia," dodal V. Karnay.

Košický klub má naozaj všetko vo svojich rukách, veď v prípade víťazstva v nadchádzajúcom domácom dueli proti Trutnovu by mu už postup mohol uniknúť len veľkou zhodou okolností. Pravdepodobne by dokonca postačovala aj (nevysoká) prehra v poslednom kole v Marijampole, ale takto v K Cero V.O.D.S. nerozmýšľajú, pretože každé víťazstvo je dôležité v otázke nasadzovania do play-off. A v ňom by Košice chceli naraziť na čo najprijateľnejšieho protivníka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.