Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Podujatie Prešov východu podporuje aj brankár Rasťo Staňa

Stále podporoval benefície. Na staršej snímke so Žigom Pálffym. (Autor: Miroslava Cibulková)
Michal Frank|Publikované 26. máj 2016 o 22:00

Hokejový brankár Rastislav Staňa čerstvo ukončil kariéru. Otvára vlastnú akadémiu a pomáha mladým talentom.

Podporil aj podujatie Prešov východu.

PREŠOV. V Tatran handball aréne v Prešove sa v piatok 27. mája uskutoční veľká benefičná šou Prešov východu. Podporili ju viaceré mená hudobného i športového života.

Medzi nimi je aj hokejový brankár, niekdajší majster sveta Rastislav Staňa. Keď ho oslovil organizátor podujatia Marián Beliš, nezaváhal, a tak sa aj vďaka nemu dostane nový výstroj k mladým talentom.

„Snažím sa v každom smere pomôcť slovenskému ľadovému hokeju. Marián a jeho organizácia Pierott chcú pomôcť mladým športovcom a je to dobrá myšlienka podporiť deti. Zvlášť tie, ktoré na to nemajú, aby dostali na začiatku výstroj a dostali sa k športu,“ povedal nám Rastislav Staňa presne deň predtým, čo korčule definitívne zavesil na klinec.

Na hokej nezanevrel

Známy brankár prezradil, že s profi hokejom ako hráč definitívne končí a hľadá možnosti, ako pomôcť tomuto športu. V Košiciach chystá brankársku školu a ďalšie aktivity.

Optimistom je v tom, že dorastie taká úspešná generácia hráčov, ako bola tá jeho.

„Talenty na Slovensku máme, lebo ten hokej máme v krvi. Treba ich len nájsť a rozšíriť našu základňu. Hokej je nákladný, preto treba podporiť aj deti pochádzajúce zo finančne slabších rodín. Musíme im pomôcť. Čím viac rozšírime základňu dole, tým viac kvality bude na vrchu.“

Podpora východniarov

Dnes už legenda slovenského ľadového hokeja zdôraznila ešte ďalší rozmer chystaného benefičného koncertu.

„Rád pomôžem východu, lebo na východe ide všetko ťažšie, aj tie peniažky sa sem ťažšie kotúľajú, preto podporujem túto akciu,“ prízvukoval slovenský hokejový brankár Rasťo Staňa.

Silné charitatívne podujatie budú moderovať Barbara Švidraňová a Binďo a vystúpia na ňom Peter Bič Project, Beáta Dubasová, Ľudová hudba Stana Baláža, Rakby, Modus, Metalinda, Martin Harich a Gypsy Kings Revival.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 20/2016, v predaji od 24. 5. do 30. 5.

Autor: Michal Frank

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.