Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Podtatranci tradične, doma víťazne, vonku s vysokými prídelmi

Sportnet|Publikované 30. sep 2002 o 22:00

SP. ST. VES - ZBOROV 3:2 (1:0)Stretnutie na Zamagurí sa dá z pohľadu domáceho kolektívu stručne okomentovať ako festival nepremenených šancí.

SP. ST. VES - ZBOROV 3:2 (1:0)

Stretnutie na Zamagurí sa dá z pohľadu domáceho kolektívu stručne okomentovať ako festival nepremenených šancí. Začiatok duelu naznačoval, že to bude jasná záležitosť hostiteľov. Po centri Fuchsa sa už v 4. minúte gólovo presadil Krolák. Strelec úvodného gólu mal ďalšie dve gólové príležitosti, ale dvakrát sám pred brankárom hostí sa nepresadil. Hra sa postupne vyrovnala a domácim začala viaznuť kombinácia i presnosť prihrávok. Vzruch nastal až v závere prvého polčasu, keď oba tímy zahodili dve šance. Druhý polčas začali hostitelia silným tlakom, ale vyťažiť z neho dokázali iba jediný gól, ktorý strelil po samostatnej akcii Fuchs. Efekt využívania gólových príležitostí bol zo strany hostiteľov takmer nulový a hostia sa z ničoho-nič dostali späť do zápasu. Prekvapivou strelou z 20 metrov sa prezentoval Petrič a o päť minút neskôr nečakane vyrovnal skóre Pira. Z jednoznačného zápasu bol nervák, ktorý nakoniec úspešne zvládli domáci, keď Bakom po presnej prihrávke od Fuchsa strhli Zamagurčania víťazstvo na svoju stranu.

Góly: 4. Krolák, 56. Fuchs, 76. Baka - 68. Petrič, 73. Pira. Pred 100 divákmi rozhodoval Onofrej, ŽK: Bukovský (Zborov). SP. ST. VES: Novotný - Labus, Babiak, Rad. Velička, Kron - Fuchs, Baka, Czyrnek (80. Znanec), Krolák (90. Kalafut) - Fejerčák, Tomčák.

ŠTRBA - BARD. N. VES 2:1 (2:1)

Po debakli v uplynulom kole čakal na Štrbanov kvalitný súper, proti ktorému potrebovali zabodovať naplno. Úvod zápasu vyšiel Podtatrancom nad očakávania a už po desiatich minútach vyhrávali dvojgólovým rozdielom, keď sa strelecky presadili P. Kroták a Otčenáš. Po pekných akciách sa však domáci príliš skoro uspokojili a hru prenechali hosťom. Hostitelia zjavne zľavili a po vlastnom góle dostali súpera späť do zápasu. Dobrá úroveň hry pokračovala aj po prestávke a oba celky dokazovali, že futbal hrať vedia. Štrbania v druhom polčase vzorovo bojovali a zaslúžené víťazstvo nakoniec ubránili. Hostia však boli nebezpeční až do konečného hvizdu hlavného rozhodcu, a tak to bolo dramatické až do samotného záveru obojstranne kvalitného stretnutia. Čiernou škvrnou inak slušného duelu bola vzájomná potýčka medzi domácim Petrasom a hosťujúcim Marcinovom, po ktorej museli ísť obaja "kohúty" predčasne pod sprchy.

Góly: 6. P. Kroták, 10. Otčenáš, 22. Petras (vlastný). Pred 300 divákmi rozhodoval Voroňák, ŽK: Ľ. Levocký, M. Levocký - Virgala, Marcinov 2, Bombík, ČK: Petras - Marcinov, Havran. ŠTRBA: Daniš - Petras, Macko, Milan, Otčenáš - Čunderlík, F. Kroták, P. Kroták, M. Levocký - Ľ. Levocký, Vernarec.

KENDICE - PODOLÍNEC 4:0 (1:0)

V úvode bolo stretnutie vyrovnané, pričom hostia si dokázali vytvoriť tri sľubné gólové príležitosti, avšak bez úspešnej koncovky. Najväčšiu z nich spálil v 8. minúte Kolumber, ktorý obišiel i domáceho brankára, ale prestrelil prázdnu svätyňu hostiteľov. Vzápätí pomohol domácim hlavný rozhodca, ktorý neodpískal evidentnú ruku Kendičana v pokutovom území. Šťastena neopúšťala domácich ani v ďalšom priebehu a po situácii zaváňajúcej ofsajdom, sa ujali hostitelia vedenia. Druhý polčas začali Podolínčania zle a po chybe v defenzívnej činnosti sa tešili domáci z druhého presného zásahu. Tretí gól sa im podarilo streliť z pokutového kopu a po ňom už nemali žiadne problémy dotiahnuť tento duel do víťazného konca. Hostia, ktorí sa na pôde súpera predstavili v pozmenenej zostave, už po obrátke nevydržali pokračovať v nastúpenom trende a nakoniec si odniesli z ihriska Kendíc vysokú prehru.

Góly: Stanek, Korinko (z 11 m), Balik, Rybanský. Pred 400 divákmi rozhodoval Bogdan, ŽK: Fečo, Korinko - P. Vychovalý, Habiňák. PODOLÍNEC: Mišina - M. Varga, J. Varga, Hanečák, Reľovský - P. Vychovalý, Habiňák, Konkoľ, M. Vychovalý - Kolumber, Galajda.

ŠAR. DRAVCE - MALÝ LIPNÍK 8:2 (3:1)

Úvodnú polhodinu udávali tempo hry domáci a po hrubých chybách v hosťujúcej defenzíve sa im podarilo získať trojgólové vedenie. To ich upokojilo a Malolipníčania prebrali iniciatívu. Ešte do prestávky Kovaľovým gólom do prázdnej bránky znížili a keď v úvodnej minúte druhého polčasu pridal po vydarenom brejku Šviderský druhý gól, Dravčania začali byť čoraz nervóznejší. Upokojiť sa ich snažil hlavný rozhodca, ktorým im "daroval" pokutový kop, ten však v 69. minúte nepremenili. Po zlej rozohrávke Baláža s Gladišom dosiahli štvrtý úspech a v záverečnej štvrťhodine potrestali ďalšími gólmi "jarmočne" pôsobiacich Malolipníčanov.

Góly: 13., 75., 82. a 86. M. Bujňák, 23. a 84. P. Šuhaj, 25. J. Bujňák, 79. Horančík - 33. Kovaľ, 46. Šviderský. Pred 200 divákmi rozhodoval Hurný, ŽK: P. Šuhaj (Š. Dravce). M. LIPNÍK: Smrek - Baláž, Magera, Gladiš, T. Pjaták - Hutnik, Š. Hnát, Konkoľ, Ľ. Hnát (46. Dufala) - Kovaľ (72. Grajzinger), Šviderský.