Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Podstupka - Babač na olympijsku kvalifikáciu

Sportnet|26. máj 2004 o 00:00

BRATISLAVA - Medzinárodná regata vo veslovaní vo švajčiarskom Luzerne od 13. do 16. júna je poslednou šancou slovenských reprezentantov kvalifikovať sa na OH 2004 v Aténach. Tento fakt si veľmi dobre uvedomuje aj Ľuboš Podstupka (29 rokov), päťnásobný ..

BRATISLAVA - Medzinárodná regata vo veslovaní vo švajčiarskom Luzerne od 13. do 16. júna je poslednou šancou slovenských reprezentantov kvalifikovať sa na OH 2004 v Aténach. Tento fakt si veľmi dobre uvedomuje aj Ľuboš Podstupka (29 rokov), päťnásobný účastník majstrovstiev sveta, ktorý sa spolu s 19-ročným Lukášom Babačom v týchto dňoch v Piešťanoch chystá so všetkou vážnosťou na spomínanú medzinárodnú regatu. Hoci jeho mladý kolega mal v minulých dňoch aj školské povinnosti (maturita), obaja pod vedením trénerky Oľgy Šeholkovej časujú formu práve na najdôležitejšie preteky celého štvorročného olympijského cyklu.

Podstupka priznal, že v týchto dňoch najviac myslí na veslovanie. "Lebo sa blíži vlastne náš deň H, kedy máme olympijskú kvalifikáciu," povedal skúsený pretekár Slávie Filozof Bratislava, dvojnásobný bronzový medailista z MS 1994 v Indianopolise a MS 2000 v Záhrebe v skife ľahkých váh.

"Konkurencia v Luzerne je veľká a veľmi vyrovnaná. V jednej sekunde skončí päť-šesť lodí. V takom súboji závisí od každého detailu, malé zaváhanie môže znamenať koniec nádejí. Preteky budú úplne otvorené," konštatoval Podstupka.

Súperov, s ktorými bude bojovať o aténsku miestenku, Bratislavčan pozná. "Veľmi dobre jazdia Česi, Belgičania, Rusi a prídu aj Američania, Portugalci. Na kvalifikáciu príde približne sedemnásť lodí. A každá s tým, že chce vybojovať miesto do Atén. Nečaká nás nič zadarmo, ani meter," zdôraznil veslár, ktorý má šancu štartovať prvýkrát na olympiáde. (tasr)

Súvisiace články