Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Podpichovačky s Čechmi s menšou razanciou

Sportnet|Publikované 31. mar 2009 o 22:00

Ukrutánsky dlhý polrok zažil Blažej Vaščák. Čas je niekedy nemilosrdný, raz beží rýchle, inokedy zase ohromne pomaly. On ako rekonvalescent sa

nevedel dočkať, kedy konečne bude fit. Od lanskej jesene bol mimo hry. Tento pôst prerušil predminulý pondelok, keď sa dostal na scénu v zápase proti Sparte. Hoci domácich Tepličanov mrzela remíza, on bral zápas inak. Ako svoje víťazstvo.

TEPLICE. Tento ofenzívny futbalista, ktorý sa dostal cez slovenské tímy (Košice, Ličartovce, Trenčín, Petržalka) do Talianska (Treviso, Cesena, Lecce) a odtiaľ do Čiech, sa už teší na to, že bude znovu v pohode.

Teraz ako náhradník

"Hoci dosiaľ som iba naskakoval ako náhradník - proti Sparte na čosi viac než štvrťhodinu a naposledy proti Příbramu to bola iba kratučká pasáž spojená s taktickým striedaním, predsa sa teším," povedal

25-ročný ofenzívny stredopoliar aj útočník. Ešte skôr, kým sa dostal do zostavy, absolvoval nejaké zápasy za béčko, aby si obnovil zápasovú prax a hernú kondíciu. Cíti sa dobre a verí, že postupne dostane čoraz väčší priestor. Vlastne vystúpenie proti zástupcovi zo stovežatej bolo jeho debutom za riekou Moravou po tom, čo sa tu objavil z Apeninského polostrova. V októbri minulého roka prišiel totiž problém - opotrebovaná a poškodená chrupavka v ľavom kolene a ten bolo treba riešiť operatívne. "Každé zranenie je nepríjemné a po pár týždňoch prišla i menšia kríza. Nie som totiž zvyknutý nič nerobiť, a tak som hlavne prvý mesiac po zákroku značne trpel," vyznal sa zo svojich pocitov východniar.

Podvedome neodťahuje nohu

Rehabilitoval doma a potom v Bratislave. V januári prišiel naspäť do svojho terajšieho pôsobiska, postupne začal pracovať s loptou a zvykal si na jednoduché cvičenia a prispôsobené tréningy. Potom už prišli i prípravné duely. Podvedome si chránil postihnuté miesto, odťahoval nohu zo súbojov? "Teraz už na to nemyslím, trénujem i hrám naplno, nezamýšľam sa nad rizikom, hoci spočiatku som si to uvedomoval." Bolesti sa objavili, ale skôr v partiách, ktoré boli počas maródky viac namáhané - chrbte či kolenných väzoch. Aj počas jeho absencie dianie išlo ďalej a konkurencia v tíme nespala, ale Blažej je pokojný, verí v to, že si vybojuje miesto v základe. "Mal som rozhovory na túto tému, moja pozícia by mala zostať rovnaká ako vlani, keď som tím posilnil. Mal by som teda nastupovať pravidelne," dodal hráč, ktorý je na hosťovačke do konca ročníka. Čo bude ďalej, to ešte nerieši, zaujíma ho, aby bol čo najskôr v bývalej forme. Keďže v týchto dňoch rezonuje hlavne dnešný súboj v kvalifikácii Česko - Slovensko, neobišli sme ani túto tému. "Momentálne je situácia naklonená na našu stranu, lebo český národiak nepodáva optimálne výkony a je podrobovaný kritike. Pravdaže, so spoluhráčmi sme sa podpichovali, ale domáci sú vo vyjadreniach opatrnejší v porovnaní s minulými rokmi."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.