Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Podozrenia o korupcii vo futbale už rieši špeciálny prokurátor

Sportnet|Publikované 29. nov 2006 o 23:00

Prešov - Medializovanými informáciami o korupcii v nižších futbalových súťažiach sa už zaoberajú aj orgány činné v trestnom konaní. Krajská

prokuratúra v Prešove sa zaoberala vyjadreniami niekdajšieho rozhodcu Mariána Diňu pre médiá. "Nebolo ustálené kvalifikovanie. Zachytili sme ten prvý článok, zaevidovali ho a odstúpili orgánom polície na ďalšie šetrenie," povedal pre Korzár hovorca Krajskej prokuratúry v Prešove Marián Spišák. Prokuratúra konala ďalej, aj po ďalších článkoch v novinách, ustálila sa vecná príslušnosť a v pondelok odstúpila celý materiál na ďalší výkon prokurátorského dozoru Špeciálnemu prokurátorovi. Existuje podozrenie z trestného činu korupčného charakteru. V materiáloch treba ustáliť skutky, čas, kedy sa to stalo a ďalšie náležitosti. Celá vec bola odstúpená aj policajným orgánom - Prezídiu Policajného zboru a odboru boja proti korupcii. "Náš dozorový denník sme odstúpili špeciálnemu prokurátorovi. Ten bude ďalej dozorovať a rozhodne čo ďalej," konštatoval Spišák, pričom potvrdil, že prokuratúra dostala aj ďalší podnet, od Slovenského futbalového zväzu v zastúpení jeho štatutárom Laurincom. Aj tento podnet Krajská prokuratúra v Prešove odstúpila na ďalšie konanie špeciálnemu prokurátorovi do Pezinka.

Úrad boja proti korupcii sa zaoberá Diňom

"Úrad boja proti korupcii zisťuje, odhaľuje a vyšetruje korupciu v celej spoločnosti, športové aktivity a futbal nevynímajúc. Ku konkrétnym jednotlivým kauzám sa nateraz vyjadrovať nebudeme, až keď to dovolí vyšetrovanie. To znamená, že keď budeme mať viacej informácií. Oznámením rozhodcu zo Sniny sa zaoberáme. Jedna vec je však podanie vysvetlenia a výpoveď. Bude nasledovať množstvo vyšetrovacích úkonov. V súvislosti s jeho oznámením zatiaľ nebolo vznesené obvinenie voči žiadnej osobe," uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Korch.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.