Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Podľa Zaťoviča sa za výkon hanbiť nemusíme

Juraj Zaťovič. V Maďarsku dal tri góly. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 20. nov 2014 o 00:00

Slovenská vodnopólová reprezentácia vstúpila v Debrecíne prehrou do európskej časti kvalifikácie Svetovej ligy.

Slovenská vodnopólová reprezentácia pod vedením nového trénera Antonia Estellera vstúpila v Debrecíne prehrou do európskej časti kvalifikácie Svetovej ligy s úradujúcim majstrom sveta a vicemajstrom Európy Maďarskom 6:13.

KOŠICE. Favorita sa Slováci nezľakli, od začiatku so zverencami trénera Tibora Benedeka držali krok. Po góle v Maďarsku pôsobiaceho Martina Kolárika naši dokonca nad domácimi vyhrávali 3:2, následne to však Maďari otočili na 4:3.

Ešte po prvom polčase bol rozdiel dvojgólový 7:5 v prospech aktuálneho svetového vodnopólového lídra. Potom však Slováci dali len jeden gól, kondične favoritovi prestali stíhať a nakoniec sa z výhry 13:6 tešili domáci.

„V prvom rade to bola pre nás dobrá škola, tri časti sme hrali dobré vodné pólo, no v poslednej nastal úpadok koncentrácie, lacné góly a veľa kontier pre domácich. Okrem poslednej osemminútovky ten zápas mal dobrú tvár pre nás. Treba priznať, že tempo zápasu bolo naozaj vysoké, od začiatku obidva tímy išli naplno, výsledkom čoho bolo aj množstvo zaujímavých situácií a gólov,“ skonštatoval Juraj Zaťovič.

Ten dal v našom tíme polovicu gólov.

„Za výsledok sa nemusíme hanbiť, ale aj tak si myslím, že sme mali na lepší rezultát. Zápas splnil účel najmä pre mladších hráčov, toto nám isto pomôže do ďalších zápasov vo Svetovej lige a hlavne ak sa vyvarujeme zbytočných chýb, môže to byť lepšie.“

Zaťovič skóroval tri razy peknými umiestnenými strelami, na ktoré najlepší brankár MS 2013 Viktor Nagy jednoducho nestačil.

„Zo začiatku som sa cítil dobre, nakoniec už odchádzali sily. Odohrali sme totiž ako základná zostava väčšiu časť zápasu, potrebujeme natrénovať a bude to dobré.“

Zaujímavou novinkou bola zmena vodnopólových pravidiel, keď 30-metrovú dĺžku bazéna skrátili od nového ročníka na 25 metrov. Ako sa na to díva skúsený harcovník?

„Hm, nemyslím si, že to malo nejaký veľký vplyv na kvalitu zápasu. Prechody boli rýchlejšie a viac času bolo na útok. Mne osobne to vyhovuje, máte viac času na vypracovanie šance. Uvidíme, ako to bude v ďalších zápasoch, verím, že si zvykneme.“

Nedalo nám neopýtať sa Juraja, ako vnímal trénerskú premiéru Antonia Estellara.

„Od prvých tréningov sa ukazuje jeho štýl založený na agresívnejšej hre, na vysokých nohách, na ťažšom pressingu. Máme za sebou jeden zápas a štyri tréningy, ja som presvedčený, že tomuto tímu má čo dať.“

Druhé vystúpenie majú Slováci na programe 9. decembra, keď v Novákoch privítajú Grécko, ktoré v prvom zápase doma porazilo Rumunsko 15:8.

Súvisiace články