Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Podľa Valoviča chce Senec v Čani bodovať naplno

Sportnet|Publikované 13. sep 2002 o 22:00

Košice/ Senec - Po tom, čo sa v Senci vzdal trénerskej stoličky Erik Bogdanovský, ináč predchádzajúci tréner 1. FC Košice, nahrádza ho na tomto poste

Jozef Valovič, ináč predchádzajúci tréner 1. FC Košice. Práve on bude viesť Senčanov v dnešnom zápase v Čani. "Ja musím rešpektovať kvality, ktoré najmä v domácom prostredí Čaňa má. Pokiaľ poznám funkcionárov Čane i samotné mužstvo, ide o kvalitu. Najmä v domácom prostredí podáva Čaňa dobré výkony, moji hráči i ja vieme, že ideme do prostredia, kde nám na kvalitný výsledok bude treba podať maximálny výkon," hovorí Jozef Valovič. "Ako nový trénerr pri mužstve budem vyžadovať maximálny výkon od hráčov, samozrejme, s tým, že, keďže chceme hrať o špicu tabuľky, chceme v Čani bodovať naplno."

Káder Senca je zhruba v poriadku. "Je, až na také menšie vírusy. Veľmi sa ochladilo, sme z toho trochu takí menej zdraví. Veď to počujete i na mojom hlase. Ale ináč sme kompletní..."

Na východ Slovenska sa aspoň takto vracia Jozef Valovič rád. "Mám veľmi dobré pocity. Ja tu mám veľa dobrých priateľov, trebárs Stano Seman, Erik Bogdanovský, doktor Janko Michalko, Tóno Gábor... Nemám žiadne problémy s východom a veľmi rád sa tam vraciam. Okrem futbalovej branže mám veľa iných priateľov aj v Košiciach a vo východoslovenskom regióne vôbec. Nemám žiaden problém...," dodáva Jozef Valovič, ktorý pripomína: "Ja sám mám v mužstve veľa východniarov, Spišák, Solotruk, Marek Lukáč..., je ti jednoducho veľa chlapcov z východu."

Keď to už Jozef Valovič nadhodil, opáčime - je zápas na východe pre východniarov zo Senca väčšou motiváciou? "Ja si myslím, že tí chlapci sa budú chcieť aj preto ukázať. Ale naši futbalisti celkovo si musia uvedomiť jedno. Futbalová liga sa hrá do novembra. A teraz je dobré počasie, sú dobré terény, teraz treba niečo ukázať. Nie potom, po sezóne, keď je december, január a február, plakať, že nemáme dobré terény, niet kde trénovať a hrať... Teraz je možnosť, sú dobré terény, je liga, je futbalová žatva, teraz treba hrať! A teraz sa treba ukázať, to je moja filozofia."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.