Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Podľa Turczyka viac tešia body ako hra

Sportnet|Publikované 24. sep 2007 o 22:00

V ostatnom kole štvrtej ligy skupiny juh stratil líder prvé body, keď neuspel na trávniku extreťoligových Krompách. Jeho zaváhanie využili súperi a

trocha odkrojili z jeho dostatočného bodového náskoku.

KOŠICE. Deväť bodov z troch stretnutí posunulo celkom Vyšného Opátskeho na tretiu priečku aj preto, že Haniska iba remizovala s nováčikom z Buzice. Zverenci trénera Marcela Alexandra potvrdili víťazstvo z Nálepkova a opäť dali súperovi štyri góly. "Momentálne panuje spokojnosť s bodmi, menej už so samotnou hrou. Predsa len v našich silách je hrať lepšie, ale zatiaľ to stačí, aby sme vyhrávali doma a dokonca aj vonku. Zlepšujeme sa od zápasu k zápasu a verím, že stále to bude lepšie, hovorí kapitán Pavol Turczyk.

Desať gólov v troch dueloch

Tretí celok tabuľky má druhý najlepší útok v súťaži s 23 gólmi. Osem dosiahli v posledných dvoch stretnutiach, keď Nálepkovu vonku a Lastomíru doma nasúkali po štyri góly. "Ten patril aj vzhľadom na postavenie v tabuľke k tým ľahším. Potešilo ma, že neprišiel iba brániť, či odkopávať lopty, ale snažil sa hrať s nami otvorenú partiu. Nedokázal nás však výraznejšie preveriť, ani zaskočiť lebo sme mu nedovolili vypracovať čistú gólovú príležitosť. Po dvojgólovom vedení z prvého polčasu sme aj v druhom hrali v dobrej hernej pohode a naše víťazstvo mohlo byť pri lepšej koncovke aj výraznejšie. Napriek tomu sme dali dosť gólov, o ktoré sa nepričinil iba jeden či dvaja hráči, ale viacerí. Nemáme výrazného strelca, ide skôr o kolektívny výkon, pričom góly sa rovnomerne rozdelili na všetky posty," prezradil P. Turczyk.

Kolo prekvapení

Súťaž je značne vyrovnaná, a tak každý môže zdolať každého. Presvedčili sa o tom líder, no prorokom doma nebola ani Haniska či Rešica. Povinné body brali Rudňany a tak v tabuľke nastali presuny mužstiev. Ako sme už spomínali na tretiu priečku poskočili V. Opátske. "Vedeli sme Buzica je nepríjemným súperom a Haniska to nebude mať doma jednoduché, čo sa aj potvrdilo. Revištia hrali v Krompachoch, ktoré dva razy prehrali a tretiu v rade už nepripustili. Nie tak víťazstvo ako výška skóre ma prekvapili, lebo lídrovi streliť štyri góly sa doteraz nikomu nepodarilo. Nielen tento výsledok nám zahral do kariet, lebo súperi nám príliš nedoskočili, ale my sme stiahli z ich náskoku," povedal P. Turczyk.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.