Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Podľa trénera Hirjaka Pechu poškodili arbitri, obáva sa duelu s Grékom

TASR|28. aug 2004 o 15:12

Atény 28. augusta (TASR) - Slovenský voľnoštýliar Peter Pecha (hmotnosť do 96 kg) prehral v úvodnom stretnutí základnej kvalifikačnej skupiny na OH 2004 ...

Atény 28. augusta (TASR) - Slovenský voľnoštýliar Peter Pecha (hmotnosť do 96 kg) prehral v úvodnom stretnutí základnej kvalifikačnej skupiny na OH 2004 v Aténach s Číňanom Wangom Yuanyuanom 1:3 na body a jeho osud je teraz predovšetkým v rukách arbitrov tohto turnaja. Aspoň tak sa vyjadril tréner voľnoštýliarov SR Peter Hirjak, ktorý po vyrovnanom súboji, ktorý sa rozhodol až v predĺžení, cítil veľkú krivdu. "Je neskutočné, čo rozhodcovia z tohto zápasu urobili. Víťazom duelu mal byť Peter, lebo bol aktívnejší. Rozhodcovia mu nepripísali bod za aktivitu, kontroverzne posúdili aj držanie v predĺžení. Dokonca po útoku nášho borca, ktorý evidentne išiel do rizika, pripísali bod Číňanovi, ktorý vôbec neútočil, čím nášho borca poškodili," konštatoval kouč Hirjak.

"Protest sme nepodávali, lebo v zápasení platí ten verdikt, ktorý vynesú členovia jury, ktorí rozhodujú zápas," reagoval Hirjak. "Sme z toho všetci veľmi smutní, evidentne nás poškodili," tvrdil ďalej. "Peter je z tohto diania úplne zničený. Neviem ako ho dám dokopy pred večerným zápasom s domácim pretekárom," vysvetľoval.

Ako kouč voľnoštýliarov SR ďalej povedal, duelu s domácim zápasníkom Alexandrosom Laliotisom sa veľmi obáva, lebo rozhodcovia na tomto turnaji veľmi "ťahajú" Grékov, kde je to iba trochu možné. "To by sa na olympiáde nemalo diať. Na takom významnom podujatí by sa malo zápasiť čestne a v duchu fair play," doložil tréner slovenských voľnoštýliarov.

zápasenie - voľný štýl - do 96 kg: Wang Yuanyuan (Čína) - Peter PECHA (SR) 3:1

Súvisiace články