Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Podľa trénera HC Milana Jančušku je mužstvo na súťaž nachystané dobre

Sportnet|Publikované 6. sep 2002 o 22:00

Košice - Zajtra štartuje nový ročník hokejovej extraligy, hráči HC Košice do nej vstúpia domácim duelom proti Popradu. Najhorúcejšou otázkou je

Košice - Zajtra štartuje nový ročník hokejovej extraligy, hráči HC Košice do nej vstúpia domácim duelom proti Popradu.

Najhorúcejšou otázkou je momentálne možný štart Ladislava Nagya v prvých stretnutiach najvyššej slovenskej súťaže v drese HC. Reprezentačný útočník sa s vedením Phoenixu stále nedohodol na novej zmluve a ak sa podarí dotiahnuť veci ohľadom jeho poistky do úspešného konca, nič už nebude brániť, aby vykorčuľoval zajtra na košický ľad. "Trošku je problém s poistením, potrebujeme to doriešiť. Či bude proti Popradu hrať, budeme definitívne vedieť až v deň zápasu," informoval nás včera tréner HC Milan Jančuška. Košických funkcionárov tlačí najmä čas, pretože počas víkendu potrebné inštitúcie nepracujú a do úvahy treba brať aj časový posun medzi Slovenskom a USA.

V každom prípade však zajtra nastúpi útočník Gabriel Špilár, ktorý počas prípravy tri týždne laboroval po operácii kolena. Horšie je to so zdravotným stavom Ľubomíra Sabola. "Špilár je už v poriadku, odohral aj posledný prípravný zápas proti Trebišovu a je pripravený nastúpiť. Čo sa týka Sabola, má nepríjemnú tržnú ranu pod okom a mal aj horúčky, ale včera už trénoval. Keď bude v poriadku, samozrejme, nastúpi. Zatiaľ nad ním visí otáznik, rozhodneme sa až pred zápasom. Zvyšok mužstva je zdravotne v poriadku."

Košickí tréneri si počas prípravy pochvaľovali, že všetko prebieha podľa ich predstáv, takže na extraligu by mužstvo malo byť nachystané dobre. "Myslím, že to tak bude. Verím, že sa to začne prejavovať už od zajtra." Vedenie klubu sa netají finálovými ambíciami. Cestu za naplnením týchto cieľov odštartujú Košičania zajtra o 17. hodine tradične, ako aj v posledných dvoch sezónach, proti Popradu. Bronzový celok uplynulej sezóny bude v tomto dueli pred domácim, isto zaplneným, hľadiskom favoritom. "Samozrejme, vzhľadom na káder a ambície chceme vykročiť správnou nohou. V domácom prostredí si pripúšťame iba víťazstvo a tomu podriadime všetko. Silu Popradčanov poznáme, hrali sme proti ním prípravný zápas a videli sme ich i na Tatranskom pohári. Budú sa snažiť hrať defenzívne so zabezpečenou obranou. Vieme, čo nás čaká, k tomu smerovali i posledné tréningy." V prvom zápase sezóny kvalita hry ešte zrejme nebude výnimočná, čo by mohlo byť rozhodujúce? "Pred domácim publikom chceme hrať útočne, s agresívny napádaním. Dôležité budú výkony brankárov a to, kto dá viac gólov. Pevne verím, že naši strelci majú dobre pripravené hokejky, aby potešili našich divákov."

Modro-bieli by mali začať s troma útočnými formáciami, ale v priebehu súťaže chcú tréneri využívať i hru na štyri kompletné formácie.

HC KOŠICE: brankári: Miroslav ŠIMONOVIČ, Ivan FEDOR, obrancovia: Juraj KLEDROWETZ, Miroslav VANTROBA, Tomáš NÁDAŠDI, Slavomír VOROBEL, Michal SEGĽA, Patrik ŠČIBRAN, Marcel ŠTERBÁK, Milan VARGA, Slavomír ŽEC, (Na skúške je aj Prešovčan Peter FRüHAUF), útočníci: Miroslav ŠKOVIRA, Arne KROTÁK, Gabriel ŠPILÁR, Miroslav IHNAČÁK, Ľubomír SABOL, Martin DROTÁR, Gabriel KÖVÉR, Jaroslav KMIŤ, Peter KRISTIÁN, Peter HOLEČKO, Kristián KOVÁČ, Tomáš TROLIGA, Peter GAJDOŠ, Marek HORŇÁK, Marcel MAKARA.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.