Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Podľa trénera Cibáka sa Šajbidorovi stala osudnou šiesta bránka

TASR|20. aug 2004 o 16:41

Atény 20. augusta (TASR) - Slovenský kajakár Ján Šajbidor nepostúpil do finále, keď v semifinále zajazdil 12. najrýchlejšiu jazdu a na postupovú 10. priečku ...

Atény 20. augusta (TASR) - Slovenský kajakár Ján Šajbidor nepostúpil do finále, keď v semifinále zajazdil 12. najrýchlejšiu jazdu a na postupovú 10. priečku mu chýbalo 0,74 s.

Len 21-ročný Šajbidor síce zajazdil semifinále medzi 20 štartujúcimi čisto, no nevyhol sa osudovým chybám, problémy mal pred bránkou číslo 6, kde musel použiť doslova banícky záber, na úseku medzi 11. a 13. bránkou ho pretočilo a musel sa nechať len pasívne splachovať a pred 18-kou sa mu zavrel valec, v ktorom stratil ďalšie cenné desatiny. V cieli bol síce v priebežnom poradí ôsmy, no deväť ďalších kajakárov ešte len štartovalo za ním. Na konečné 12. miesto ho postupne odsunuli rýchlejší Francúz Peschier, dvojnásobný majster sveta jeho krajan Lefevre, obhajca olympijského zlata Nemec Schmidt a napokon v semifinále najrýchlejší Brit Wals. Prekvapujúco medzi finálovú desiatku sa nezmestil v kvalifikácii najrýchlejší Švajčiar Kurt, ktorý úplne zbabral svoju jazdu.

Podľa trénera Petra Cibáka staršieho bola Šajbidorovi osudná šiesta bránka, ktorá mu robila problémy vo všetkých troch súťažných vystúpeniach v Aténach: "S jeho výkonom môžem byť spokojný, podal dobrý výkon. No tá šieste bránka mu už tretíkrát nevyšla. Stratil na nej sedem desatín a práve tie mu chýbali na postup."

Už po skončení K1, kde zlatú medailu napokon vybojoval Francúz Benoit Peschier, tréner Cibák zhodnotil: "Mal samozrejme aj na medailu. Stačilo sa dostať do desiatky a potom by bol do šestky určite."