Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Podľa Sokolského železničiari berú iba tri body

Sportnet|Publikované 10. nov 2006 o 23:00

Košice - V uplynulom kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže sa hráči Lokomotívy Košice postarali je jedno z najväčších prekvapení sezóny, keď

zdolali lídra Slovan Sabinov. Uštedrili mu prvú prehru v sezóne, ktorá ho odsunula na druhú priečku tabuľky po jesennej časti. Po zisku cenného skalpu zavládla v tábore železničiarov spontánna radosť a hráčom vzrástlo aj sebavedomie, ktoré by radi zúžitkovali aj v najbližšom treťoligovom kole. Počas víkendu sú na programe stretnutia predohrávaného prvého jarného kola, v ktorom Lokomotíva hostí Bardejov. Opäť sa predstaví v domácom prostredí a podľa slov kapitána Stanislava Sokolského (na snímke) bolo by hriechom nebodovať naplno. "V tejto časti sezóny nás čaká posledné domáce stretnutie, ktoré chceme dotiahnuť do úspešného konca. Aj keď to nebude ľahké, radi by sme sa našimi fanúšikmi rozlúčili víťazstvom," hovorí kapitán železničiarov S. Sokolský. Bardejovčania majú rovnako ako domáci prevažne mladých hráčov, ktorým chýbajú väčšie skúsenosti. Tie má na rozdávanie v ich mančafte iba Ľubomír Krochta, ktorý je svojím spôsobom hnacím motorom tohto celku. V prvom stretnutí sa súperi rozišli zmierlivo, avšak v odvete domáci celok o prípadnej deľbe bodov nechce ani počuť. "Majú mladý a behavých hráčov, ktorých v ostatných kolách trocha usmernil svojimi radami Krochta. V našom predchádzajúcom stretnutí nehral, ale ako sa ukazuje teraz sa hra točí okolo neho. Budeme sa snažiť jeho aktivitu eliminovať aby nemohol rozdávať lopty," povedal S. Sokolský. Pohľad do tabuľky hovorí, že miernym favoritom sú predsa len domáci hráči, ktorí majú o päť bodov viac ako ich zajtrajší súper. V tomto zápase hornošarišania nemajú čo stratiť, pričom Lokomotíva doma rozdala v tejto časti už päť bodov a ďalšie by už nechcela. "Naším jediným cieľom je vyhrať a pre dobrý výsledok musíme urobiť všetko. Ak sa chcem po skončení stretnutia radovať z troch bodov musíme podať zodpovedný výkon a súpera, ktorý je v tabuľke pod nami nesmieme v žiadnom prípade podceniť, lebo by sa nám to mohlo kruto vypomstiť" naznačil ambície pred zajtrajším duelom S. Sokolský.

Súboj dvoch mladých mančaftov, ktorý sa začína zajtra predpoludním o 10.30 h v Krásnej sľubuje zaujímavý a rušný futbal. V prípade víťazstva si železničiari pred zimnou prestávkou polepšia svoj bodový stav i postavenie v tabuľke, čo dáva predpoklad pokojnej príprave na jarnú odvetu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.