Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Podľa slov brankára Paula sa hráči držia nohami na zemi

Sportnet|Publikované 30. sep 2005 o 22:00

Košice Až nečakane veľa šancí zahodili hádzanári 1. MHK Košice v stredajšom súboji s Novými Zámkami, čo na jednej strane ich môže mrzieť, ale na

druhej ich iste potešili výkony oboch brankárov. Skúsený Dušan Olejár i mladší Teodor Paul spoluhráčov podržali a zaslúžili sa o štvrté víťazstvo v rade v novej extraligovej sezóne. V závere prvého polčasu keď sa začínal lámať chlieb prišiel do bránky osemnásťročný Paul. Za nepriaznivého stavu to nebolo pre neho nič príjemné, no v druhom polčase podal vyrovnaný výkon, s viacerými úspešnými zákrokmi sa zaslúžil o štvorgólové víťazstvo. Po skončení stretnutia nešetril kormidelník Gabriel Schmiedt slovami chvály na jeho výkon. "Rastie z neho kvalitný brankár a bol by som rád, ak by sa to neskôr aj potvrdilo. Nebol prvý duel, v ktorom mal dobrú úspešnosť," povedal na jeho adresu tréner. V tomto športe viac ako výkony jednotlivca vyniká kolektív, ktorému ak sa darí tak neraz hrou upútajú aj jednotlivci. "Bol som trocha prekvapený, keď ma tréner poslal do bránky za takého stavu. Zo začiatku som bol aj nervózny, ale po prvom úspešnom zákroku to zo mňa všetko opadlo, získal som viac istoty a potom to už bolo dobré," hovorí T. Paul. V prvom polčase mal jeden úspešný zákrok , no v druhom ich bolo oveľa viac. Hovorí sa, že dobrý gólman si správne postaví žrde svoje svätyne a platilo to aj v tomto prípade. Keď ho hosťujúci hráči predsa len prekonali pomohla mu neraz žrď. V druhom dejstve mal šestnásť úspešných zákrokov a inkasoval iba jedenásť gólov, čo viac ako dobrá bilancia proti takému nepríjemnému súperovi, akým Nové Zámky boli. "Sám som neveril, že sa mi bude takto dariť, bolo to dobré a slová pochvaly na moju adresu padlo nielen zo strany trénera , ale aj spoluhráčov. Sám som bol spokojný so výkonom, ale mohlo to byť ešte trocha lepšie," prezrádza T. Paul. Košičania boli od začiatku lepším družstvom, dobre hrali v obrane a potom sa lepšie chytá aj brankárovi. Potvrdil to aj mladý košický gólman, ž esa mu ľahšie chytalo, lebo dosť striel spoluhráči zblokovali. "Hoci nám v útoku nevychádzala streľba podľa našich predstáv, lebo veľa striel zneškodnil hosťujúci brankár, dokázali sme získať rozhodujúci náskok a získať cenné body."

S vydareným začiatkom sezóny a dobrými výkonmi rastie chuť mladého celku, ktorého v najbližších dvoch kolách čakajú papierovo slabší súperi. Hráči 1. MHK sa dnes predstavia o 18.00 h na palubovke posledných Sečoviec. Tie v doterajšom priebehu sezóny nezískali ani bod a iste proti Košiciam sa budú chcieť vytiahnuť a konečne zmazať nulu v kolóne bodov. Jasným favoritom sú Košičania a verme, že hráčom nenaprší do nosa a súpera z dna tabuľky nepodcenia. "Zatiaľ nám nemá prečo napršať do nosa, je dobré že sa nám darí, ale všetci na čele s trénerom sa držíme pevnými nohami na zemi. Ideme od zápasu k zápasu a verím, že aj v tomto podáme dobrý výkon a uhráme pre nás priaznivý výsledok. Nebolo by dobré, ak by sme práve so slabším súperom stratili nejaké body," myslí si gólman 1. MHK.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.