Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Podľa Slančovej to bol najvydarenejší zápas v sezóne

Sportnet|Publikované 12. nov 2006 o 23:00

Košice - V desiatom kole volejbalovej extraligy žien sa družstvo Slávie TU dočkalo celkom presvedčivého víťazstva. Sedemdesiatštyri minút trval súboj

Košičaniek so Žilinou. Slávistky zvíťazili 3:0 a priblížili s tak bodovo k vedúcej štvorici.

Na Jedlíkovej to bol azda najlepší zápas v tejto sezóne. Kapitánka vysokoškoláčok Tereza Slančová mala dokonca pocit, že to bol asi najvydarenejší zápas tímu v tomto ročníku najvyššej súťaže. "Jednak sme to zvládli, čo sa týka výsledku, ale aj herne to bolo o dosť lepšie ako v iných zápasoch. Len ten druhý set nám trochu ušiel. Ale aj tak sme ho vyhrali," spokojne sa tvárila smečiarka Košického družstva. V druhom sete na chvíľu Slávistky akoby stratili pôdu pod nohami. Pritom zápas mali dobre rozohraný, udávali tempo, viedli.

"Po prvom sete, ktorý sme v pohode vyhrali som bola presvedčená, že tento zápas nemôžeme pustiť z rúk. Najvyrovnanejší bol druhý set, urobili sme v ňom niekoľko chýb, ale v čase, keď sme mali náskok. A čo je dôležité Žilinu sme do vedenia nepustili."

Košičanky sa v tejto sezóne rozohrávajú len postupne. V niekoľkých zápasoch herne prepadli, na konte mohli mať podstatne viac víťazstiev. No podľa kapitánky sa vydali na správnu cestu. "Potvrdil to aj tento zápas. Dá sa povedať, že prvý a tretí set sme odohrali veľmi dobre. Vždy sme mali päť - šesť bodový náskok a už si to len kontrolovali. Čo platilo na súpera? Asi to, čo na každého. Dobrá obrana, hra v poli, dôrazný útok a kvalitný servis. No a vždy je dôležité robiť minimum nevynútených chýb. Nevravím, že sme sa im nevyhli, ale keďže sme vyhrávali dokázali sme to ustáť."

V Žiline vysokoškoláčky prehrali 0:3. Keď si Tereza Slančová v sobotu spomenula na prvý vzájomný súboj s týmto súperom bolo jej ľúto, že si vtedy nedali viac záležať. "Žilina k nám prišla v podstate s tým istým tímom, chýbala im v porovnaní s domácim zápasom len jedna hráčka. Napriek tomu sme ju dokázali poraziť celkom hladko 3:0. O to viac nás mrzí, že tam sme vyhoreli. Ten výkon bol vtedy bezduchý, mŕtvy. Hrali sme veľmi zle. Dnes sme na tom podstatne lepšie," tvrdí kapitánka, ktorá pochválila spoluhráčky za kolektívny výkon. "Bojovali sme všetky. Zápasom žila aj lavička. Skrátka v našom tábore bola dobrá atmosféra. Rozohrávame sa a to sa týka aj mňa. Lebo od začiatku sezóny som nepodávala výkony, aké sa odo mňa čakajú," sypala si popol na hlavu.

Najbližšiu sobotu sa Košičanky opäť predstavia v domácom prostredí v zápase s Malackami, v nedeľu hrajú v Bratislave s vedúcim tímom - Sláviou SVM. Nateraz piaty tím extraligy stráca na tretí bratislavský Doprastav a štvrtú Žilinu jediný bod.

"Možno po najbližšom víkende budeme v prvej štvorke. S víťazstvom nad Malackami sa ráta. Tam sem prehrali 2:3, tú prehru im chceme oplatiť. No a Sláviu SVM sme už v tejto sezóne dokázali zdolať. Tak prečo by to nemohlo vyjsť aj v Bratislave? V tejto lige môže vyhrať každý s každým a je jedno, či hrá doma alebo vonku," naznačuje Tereza, že extraliga bez Senice a Slávie UK Bratislava má celkom iný priebeh ako po minulé sezóny. "Každopádne teraz už niet papierového favorita. To, že je niekto prvý alebo posledný nič neznamená. Do každého zápasu môžete ísť pokojne s tým, že chcete vyhrať. Iné to bolo, keď ste hrali trebárs so Senicou, tam ste mohli len získať a ani nie tak víťazstvo ako nejaký set."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.