Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Podľa ruskej veštkyne vyhrajú Slováci

Sportnet|Publikované 8. dec 2003 o 23:00

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 20 rokov budú dnes v Šardžá bojovať o postup do štvrťfinále MS tejto vekovej kategórie. V ceste im však stojí

jeden z najťažších súperov Brazília. Príležitosť hrať proti najúspešnejšej krajine v histórii futbalu sa naskytne možno raz za život, mladí Slováci si želajú, aby sa na ich vystúpenie proti "kanárikom" ešte dlho nezabudlo.

"Fanúšikom na Slovensku, ktorí budú sledovať priamy prenos v televízii, chceme ukázať, že vieme hrať futbal. Brazília je favoritom, ale ak podáme výkon na hranici našich schopností, môžeme sa postarať o prekvapenie. Všetci sa už na zápas veľmi tešíme,"

povedal útočník SR "20" Filip Šebo, ktorý si Brazíliu želal ešte pred žrebom MS v Spojených arabských emirátoch. Futbalista Interu Bratislava sa podobne ako ostatní slovenskí reprezentanti dostal z nepríjemného chrípkového ochorenia, tréneri tak budú mať po dlhšom čase opäť z čoho vyberať. "Súper je mimoriadne silný, ale my máme jedinečnú šancu dosiahnuť pre slovenský futbal veľký úspech. Spomínam si na Jozefa Adamca, ktorý dal Brazílii tri góly. Nebol by som proti, keby sa ním moji zverenci nechali inšpirovať," želá si hlavný tréner slovenskej dvadsiatky Peter Polák.

Realizačný tím SR "20" má Brazílčanov dokonale prečítaných. "Brazília sa už tradične spolieha na veľkú ofenzívnu silu. Mimoriadne nebezpečný je útočník Nilmar i tvorca hry Daniel Carvalho. Na ofenzívne výlety sa často vydáva pravý obranca Daniel. Nebezpečenstvo hrozí aj po štandardných situáciách, obaja stopéri sú veľmi vysokí a výborne hlavičkujú. Trochu slabšiu majú Brazílčania ľavú stranu, čo by sme mohli využiť. Musíme vychádzať z disciplinovanej defenzívy, vykryť priestor v strede poľa a narúšať kombinačnú hru súpera," prezradil P. Polák, ktorý na záver pridal aj jednu úsmevnú príhodu: "Na hotelovej pláži som sa stretol s ruskou veštkyňou. Povedala mi, že zvíťazíme nad Brazíliou a staneme sa majstrami sveta. Nebol by som proti, ak by sa splnila aspoň prvá časť jej predpovede."

Osemfinálové stretnutie Brazília - Slovensko sa hrá dnes o 15. hod. SEČ. V prípade nerozhodného výsledku po 90 minútach nasleduje predĺženie 2 x 15 minút, v ktorom platí pravidlo o zlatom góle. Ak sa ani potom nerozhodne, postupujúceho určí penaltový rozstrel.

Predpokladané zostavy: Brazília: Fernando Henrique - Daniel, Alcides Eduardo, Adailton, Coelho - Dudu, Kleber, Daniel Carvalho, Jardel - Nilmar, Dagoberto. Slovensko: P. Kostoláni - M. Kostoláni, Brezinský, R. Konečný, Čech - Ivana, Kurty, Bruško, Pečovský - Šebo, Halenár.

V prípade postupu do štvrťfinále sa Slovensko stretne s Japonskom.

Včerajšie osemfinálové výsledky: Argentína - Egypt 2:1 po predĺžení (1:1, 1:0), góly: 26.a 110. Cavenaghi - 42. Metwaly. Japonsko - Kórea 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0), góly: 82.a 105. Sakata - 38. Choi.