Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Podľa Rojasa by s ním mal klub predĺžiť trénerskú zmluvu

TASR|10. dec 2003 o 11:32

Rio de Janeiro 10. decembra (TASR) - Podľa trénera futbalového klubu Sao Paulo Roberta Rojasa by bolo najlepšie pre tím, ak by s ním vedenie predĺžilo ...

Rio de Janeiro 10. decembra (TASR) - Podľa trénera futbalového klubu Sao Paulo Roberta Rojasa by bolo najlepšie pre tím, ak by s ním vedenie predĺžilo zmluvu.

"Ak by som bol šéfom klubu, ponechal by som súčasný realizačný tím," povedal bývalý reprezentačný brankár Čile. Rojas dostal v roku 1989 doživotný dištanc, keď v zápase kvalifikácie MS 1990 medzi Brazíliou a Čile predstieral zranenie po dopade svetlice, ktorá dopadla v jeho blízkosti. Čile malo týmto spôsobom dosiahnuť kontumačné víťazstvo a postúpiť tak na šampionát do Talianska. V roku 2001 mu však Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) udelila amnestiu.

V júni sa Čiľan stal trénerom Sao Paula, s ktorým sa prebojoval do budúcoročného Pohára osloboditeľov. Napriek tomuto úspechu však neutíchajú špekulácie, že vedenie klubu bude hľadať pre ďalšiu sezónu skúsenejšieho trénera. "Každý musí niekde začať," povedal Rojas na margo kritizovaného nedostatku skúseností. "Toto by mohla byť moja šanca."

ja

Súvisiace články