Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Podľa Regiera je Buffalo najlepší klub pre Šatana

SITA|10. mar 2004 o 15:47

NEW YORK 10. marca (SITA) - Medzi prekvapenia posledného dňa výmen v NHL patrí zotrvanie Miroslava Šatana v Buffale a Olafa Kölziga vo Washingtone. Práve títo dvaja hokejisti boli v uplynulých dňoch častým ...

NEW YORK 10. marca (SITA) - Medzi prekvapenia posledného dňa výmen v NHL patrí zotrvanie Miroslava Šatana v Buffale a Olafa Kölziga vo Washingtone. Práve títo dvaja hokejisti boli v uplynulých dňoch častým terčom špekulácií zámorských novinárov. V súvislosti s možným trejdom kapitána slovenskej hokejovej reprezentácie sa spomínal najmä tím New York Islanders. Odchovanec topoľčianskeho hokeja však dopadol takisto ako v uplynulých sezónach, keď pred rokom sa hovorilo o jeho možnom odchode do Philadelphie. Dôvodom zotrvania Šatana v tíme šablí je túžba vedenia klubu postúpiť do bojov o Stanleyho pohár. Buffalo je aktuálne na deviatom mieste Východnej konferencie so stratou siedmich bodov na New York Islanders. Vedenie klubu naopak tím ešte posilnilo. "Mohli sme hráčov veľmi ľahko predať, ale veríme, že sa prebojujeme do play off," povedal generálny manažér klubu Darcy Regier, ktorý dodal: "Pri ponukách pre Mira Šatana sme sa pozerali na všetky faktory výmeny a usúdili sme, že Buffalo je preňho najlepším klubom. Práve Šatan nám môže pomôcť postúpiť do play off."

Ešte väčším prekvapením je podľa zámorských médií zotrvanie skúseného nemeckého gólmana Olafa Kölziga vo Washingtone, ktorý sa inak zbavil všetkých svojich hviezd. Kölzig má po skončení sezóny ešte dva roky platný kontrakt s Washingtonom. Podľa slov generálneho manažéra Capitals Georgea McPheeho sa o nemeckého brankára zaujímalo niekoľko klubov, ale ani jeden z nich nedal Washingtonu adekvátnu ponuku.

Súvisiace články