Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Podľa predpokladov bodovali favoriti

Sportnet|Publikované 22. feb 2009 o 23:00

Po predohrávanom stretnutí Prešov Trnava 33:25 pokračovalo počas víkendu 20. kolo hádzanárskej extraligy mužov zostávajúcimi tromi zápasmi. Podľa

očakávania vyhrali druhé Košice nad piatym Hlohovcom, Nové Zámky uspeli s bratislavskými policajtmi. Nováčik z horného Šariša privítal Považanov, ktorí počas celého stretnutia viedli a zaslúžene vyhrali.

Košice Hlohovec 35:27 (19:11)

KOŠICE. Gólový účet stretnutia otvoril v polovici štvrtej minúty Mazák a domáci potom rýchlo pridali ďalšie tri a viedli 4:0. Hostia ešte dokázali znížiť na 7:5, ale potom už jasne dominovali na palubovke hostitelia, ktorí solídny výkon vyjadrili aj gólovo. Skóre utešene narastalo aj v druhom polčase a pred oddychovým časom hostí v 40. minúte viedli rozdielom14 gólov 27:13. tréner dal príležitosť zahrať si aj lavičke, avšak svoje urobila aj rozhodcovská dvojica. Nepresnými verdiktami a častými vylúčeniami rozdrobili hru, čo viac vyhovovalo súperovi. Ten poslednú tretinu zápasu vyhrala dosiahol na východe priateľný výsledok.

ŠTATISTIKA

KOŠICE: Boháč, Dulina - Mazák 5, Jurko 1, Laczko 1, Štefanisko, Kolesár 2, Guzy 10, Pecha 4, Strapko 1, Durilla, M. Urbean 2, T. Urban 8/5, Petraško 1. Najviac gólov Hlohovca: Zaťko 12/5, Laho 7, pok. hody: 5/5 2/2, vylúčení 9:11 (ČK: Štefanisko za tri vylúčenia Voltmann za nešportové správanie), rozhodovali: Barborík, Rondoš, 400 divákov.

Bardejov Pov. Bystrica 26:33 (12:19)

Hostia viedli počas celého stretnutia a napokon zaslúžene zvíťazili. Hádzanárom Bardejova sa podarilo po štvrťhodine vyrovnať na 6:6, ale mladí hráči MHC robili veľa chýb v kombináciách a v individuálnych činnostiach zaostávali za technicky i kondične zdatnejšími hráčmi Považskej Bystrice.

ŠTATISTIKA

Najviac gólov: Bokol 7/1, Čorej 6, Židišin 5 - T…ma 8, Martin Kozák, J. Kozák a Frajkor po 5. Pok. hody: 3/1 - 4/3, vylúčení: 8 - 6, ČK: Jenčík (Bardejov) za nešp. správanie, rozhodovali: Gedeon a R. Rapač, 750

divákov.

Zostávajúci výsledok

ŠKP Bratislava N. Zámky 28:33 (16:12).

Ďalší program

V 21. kole 1. marca sa stretnú tieto dvojice: Prešov ŠKP BA, Pov. Bystrica Košice, N. Zámky - Bardejov, Hlohovec Trnava.